NINJA PARK – plac z wielofunkcyjnymi konstrukcjami, przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych typu Runmageddon – BO Gdynia

NINJA PARK – plac z wielofunkcyjnymi konstrukcjami, przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych typu Runmageddon

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie NINJA PARK – plac z wielofunkcyjnymi konstrukcjami, przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych typu Runmageddon

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/RED/0007
Dzielnica
Redłowo
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Pas zieleni na końcu Bulwaru Nadmorskiego, przy Chatce Morsów Gdyńskich, w miejscu zdemontowanego niedawno placu zabaw

Opis:

NINJA PARK będzie ogólnodostępną strefą z wielofunkcyjnymi konstrukcjami, przeznaczonymi do treningów ninja oraz biegów przeszkodowych typu Runmageddon. Będzie on miejscem aktywności i rekreacji, które pozwoli na wspomaganie działań związanych z dbaniem o kondycję fizyczną oraz profilaktykę zdrowotną dorosłych, młodzieży i dzieci.

Biegi z przeszkodami (OCR) oraz tory ninja zyskują coraz większą popularność. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom i chcemy stworzyć strefę do zapoznania się i uprawiania tych właśnie dyscyplin dla szerokiej rzeszy odbiorców. Czerpiąc inspirację ze znanego programu Ninja Warrior, stworzymy miejsce, które pozwoli nam, mieszkańcom Gdyni, na trening chwytu i mobilności na różnych płaszczyznach oraz poszerzenie zdolności motorycznych.

Oprócz treningu pokonywania przeszkód, konstrukcje Ninja Parku umożliwią gdynianom wykonanie treningów funkcjonalnych, koordynacyjnych i ogólnorozwojowych. Co ważne, ich wykorzystanie nie ograniczy się tylko do ćwiczeń pod biegi przeszkodowe. Dzieci i młodzież będą mogły dzięki nim zainteresować się sportem, wykorzystując je jako plac zabaw typu „małpi gaj”. Strefa Parku będzie również przestrzenią do organizacji warsztatów oraz zajęć sportowych dla uczniów z pobliskich szkół i klubów.

LOKALIZACJA:
Ze względu na umiejscowienie przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, tuż przy ścieżkach biegowych, Ninja Park pozwoli na doskonałe symulowanie warunków biegów z przeszkodami. Stanie się on najlepszym uzupełnieniem infrastruktury sportowej tej okolicy, jak również całego miasta. Będą to pierwsze ogólnodostępne, profesjonalne konstrukcje treningowe tego typu w Gdyni!

Tuż obok strefy Parku znajdują się ścieżki oraz parkingi rowerowe, jak również duży miejski parking samochodowy. Ułatwi to dojazd, chętnym do trenowania, sportowcom.

Ze względu na położenie w pasie nadmorskim, Ninja Park składać się będzie jedynie z niekubaturowych urządzeń sportowo-rekreacyjnych.

WYPOSAŻENIE:
Ninja Park będzie zawierać trzy konstrukcje treningowe, tworzące miejsce do ćwiczeń i zabaw OCR. Konstrukcje będą się składać z wielu różnorodnych przeszkód – od prostych, przeznaczonych dla osób początkujących, do zaawansowanych, przeznaczonych dla profesjonalnych sportowców.

Największa konstrukcja (Multi Rig) oraz konstrukcja niższa (Low Rig) będą to tzw. klatki OCR – bogate w różnorodne wyposażenie przeszkodowe. Trzecia konstrukcja (Trawers) to przeszkoda znana z biegu Runmageddon – ścianka wspinaczkowa, składająca się z trzech segmentów, wyposażonych w chwyty wspinaczkowe. Chwyty będą rozmieszczone po obu stronach ścianek oraz na kilku różnych wysokościach i w różnych kolorach, aby umożliwić wielorakie kombinacje pokonywania tej przeszkody.

Główne założenia konstrukcji:
• Wykonane z solidnych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne
• Certyfikowane przez Polski Instytut Badań i Certyfikacji zgodnie z normami PN-EN 16630:20015-06 oraz PN-EN ISO 20957:1:2-14
• Funkcjonalne i zróżnicowane – przykładowe elementy segmentów: monkey bar, tor z ringami, drabinki ruchome, hot wheels (obrotowe obręcze), wariat, salmon ladder, killer plank (deska), drążki do skoków, pszczelarz, liny, chwyty, kulki, ufo i nunchaka
• Elementy treningowe powinny być zabezpieczone w sposób utrudniający kradzież i dewastację

INSTALACJA:
W celu zapewnienia bezpieczeństwa, niezbędne jest wykonanie fundamentów oraz zapewnienie przestrzeni wolnej od elementów niezwiązanych z konstrukcjami.

Orientacyjne wymiary konstrukcji Multi Rig: ok. 16m x 4m
Orientacyjne wymiary konstrukcji Low Rig: ok. 6m x 4m
Orientacyjne wymiary konstrukcji Trawers: ok. 10m długości

Nawierzchnią pod urządzeniami Multi Rig i Trawers będzie piasek płukany, który zapewni bezpieczeństwo w razie upadku, ale także dostarczy atrakcję najmłodszym dzieciom, podczas treningu rodziców. Piasek wpisze się także w krajobraz nadmorski Gdyni.

Aby dostosować Ninja Park na potrzeby niepełnosprawnych mieszkańców Gdyni, nawierzchnia pod strefą rozgrzewki oraz konstrukcją Low Rig będzie wykonana z poliuretanu. Pozwoli to osobom z niepełnosprawnością ruchową na bezpieczne korzystanie z tej części placu. Jednocześnie, w strefie rozgrzewki, zamontowane zostaną wieszaki na odzież wierzchnią oraz dodatkowa ławka z oparciem i podłokietnikami.

W Parku będzie możliwość trenowania o każdej porze roku oraz dnia, ponieważ zainstalowane zostaną dwie energooszczędne lampy solarne, które zapewnią komfort oraz bezpieczeństwo trenującym.

Tablica informacyjna z regulaminem będzie określać zasady użytkowania urządzeń.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Projekt15000 zł
Konstrukcja Multi Rig do ćwiczeń ogólnorozwojowych i treningów funkcjonalnych139000 zł
Konstrukcja Lowrig do ćwiczeń ogólnorozwojowych i treningów funkcjonalnych39000 zł
Konstrukcja Trawers15000 zł
Fundamenty15000 zł
Dostawa i montaż5000 zł
Nawierzchnia (piasek) 210m240000 zł
Nawierzchnia (poliuretan) 140m263000 zł
Lampy solarne (2 sztuki)25000 zł
Elementy małej architektury (ławka z oparciem i podłokietnikami, wieszaki na ubrania, tablica informacyjna z regulaminem)7200 zł
Koszty utrzymania (3 lata)12000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

375200 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki