Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne w dobie Covid-19 – BO Gdynia

Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne w dobie Covid-19

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców dzielnicy Działki Leśne w dobie Covid-19

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Działki Leśne
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Projekt zakłada sfinansowanie 300 konsultacji z psychologiem dla mieszkańców Gdyni. Jako Gdynianie zawsze byliśmy dumni z naszego miasta jako jednego z najlepszych miejsc do życia. Pandemia niestety spowodowała zwiększenie się ilości problemów, z którymi zmagają się nasi mieszkańcy. Obecna sytuacja drastycznie odcisnęła się na na jakości życia Gdynian. Nie każdego jest stać na wsparcie psychologa w tych trudnych czasach a bezpośredni kontakt ze specjalistą przynosi świetne rezultaty. Spora część mieszkańców Gdyni nie ma możliwości skorzystania z darmowej konsultacji psychologicznej, gdyż nie należy do grup mających zapewnione dedykowane swoim problemom instytucje. Ponadto kolejki po pomoc psychologiczną sięgają kilku miesięcy stąd inicjatywa zapewnienia takiej darmowej pomocy za pomocą budżetu obywatelskiego.

Założenia projektu:
Sfinansowanie 300 spotkań z psychologiem oraz promocji tej możliwości.
Projekt będzie realizowany przez wyłonionego wykonawcę aż do wyczerpania puli konsultacji.
Projekt zakłada priorytetową obsługę mieszkańców dzielnicy Działki Leśne a w drugiej kolejności mieszkańców Gdyni z innych dzielnic.

Oczekiwane kwalifikacje psychologa:
Z racji niefunkcjonowania ustawy o zawodzie psychologa oczekiwaniem jest by wykonawca konsultacji psychologicznej spełniał standardy ze ścieżki klinicznej Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych (EFPA) posiadał akredytację EUROPSY. Z przyczyn bezpieczeństwa oczekuje się ważnego szczepienia na COVID-19. Mile widziane jest dodatkowe wykształcenie z zakresu seksuologii klinicznej z racji możliwego zaburzenia relacji partnerów podczas okresu izolacji podczas pandemii. 150zł stanowi koszty pełnej konsultacji psychologicznej, uwzględniającej wynajem pomieszczeń, ewentualne środki dezynfekcyjne w związku z pandemią itp.

Kalkulacja kosztów:

Konsultacja psychologiczna 150zł x 300.150zł stanowi koszty pełnej konsultacji psychologicznej, uwzględniającej wynajem pomieszczeń, ewentualne środki dezynfekcyjne w związku z pandemią itp. 45000
Promocja projektu (np.Media społecznościowe, plakaty, ulotki) 2000
0

Szacunkowa łączna wartość projektu

47000 zł

Załączniki