Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców Chwarzno-Wiczlino w dobie Covid-19 – BO Gdynia

Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców Chwarzno-Wiczlino w dobie Covid-19

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nieodpłatne konsultacje psychologiczne dla mieszkańców Chwarzno-Wiczlino w dobie Covid-19

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Opis:

Projekt zakłada sfinansowanie 500 konsultacji z psychologiem dla mieszkańców Gdyni. Jako Gdynianie zawsze byliśmy dumni z naszego miasta jako jednego z najlepszych miejsc do życia. Pandemia niestety spowodowała zwiększenie się ilości problemów, z którymi zmagają się nasi mieszkańcy. Obecna sytuacja drastycznie odcisnęła się na na jakości życia Gdynian. Nie każdego jest stać na wsparcie psychologa w tych trudnych czasach a bezpośredni kontakt ze specjalistą przynosi świetne rezultaty. Spora część mieszkańców Gdyni nie ma możliwości skorzystania z darmowej konsultacji psychologicznej, gdyż nie należy do grup mających zapewnione dedykowane swoim problemom instytucje. Ponadto kolejki po pomoc psychologiczną sięgają kilku miesięcy stąd inicjatywa zapewnienia takiej darmowej pomocy za pomocą budżetu obywatelskiego.

Założenia projektu:
Sfinansowanie 500 spotkań z psychologiem oraz promocji tej możliwości.
Projekt będzie realizowany przez wyłonionego wykonawcę aż do wyczerpania puli konsultacji.
Projekt zakłada priorytetową obsługę mieszkańców dzielnicy Chwarzno- Wiczlino a w drugiej kolejności mieszkańców Gdyni z innych dzielnic. 100zł stanowi koszty pełnej konsultacji psychologicznej, uwzględniającej wynajem pomieszczeń, ewentualne środki dezynfekcyjne w związku z pandemią itp.

Oczekiwane kwalifikacje psychologa:
Z racji niefunkcjonowania ustawy o zawodzie psychologa oczekiwaniem jest by wykonawca konsultacji psychologicznej spełniał standardy ze ścieżki klinicznej Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Psychologicznych (EFPA) posiadał akredytację EUROPSY. Z przyczyn bezpieczeństwa oczekuje się ważnego szczepienia na COVID-19. Mile widziane jest dodatkowe wykształcenie z zakresu seksuologii klinicznej z racji możliwego zaburzenia relacji partnerów podczas okresu izolacji podczas pandemii.

Kalkulacja kosztów:

Konsultacja psychologiczna – 500 konsultacji. 100zł stanowi koszty pełnej konsultacji psychologicznej, uwzględniającej wynajem pomieszczeń, ewentualne środki dezynfekcyjne w związku z pandemią itp. 50000
Działania promujące projekt (np. media społecznościowe, ogłoszenia, ulotki, plakaty)) 2000

Szacunkowa łączna wartość projektu

52000 zł

Załączniki