Nasadzenie szpaleru drzew wzdłuż ulicy Boisko – BO Gdynia

Nasadzenie szpaleru drzew wzdłuż ulicy Boisko

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Nasadzenie szpaleru drzew wzdłuż ulicy Boisko

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OBL/0031
Dzielnica
Obłuże
Autor projektu
Wojciech Kukla
E-mail
wojciechkukla@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul. Boisko

Opis:

Projekt zakłada nasadzenie szpaleru drzew wzdłuż ulicy Boisko, przy krawędzi chodnika.

Zielona ulica Boisko to szansa na przyjazną przestrzeń do spacerów w ciszy, wewnątrz osiedla.
Posadzone drzewa zapewnią cień na chodniku, co sprawi, że będzie przyjemnie tędy spacerować i odpoczywać na ławkach. Drzewa zaproszą też ptaki do swoich koron.

Wzdłuż ulicy Unruga jest dość zieleni, drzew, ale jest to ulica bardzo głośna. Ulica Boisko jest cichą alternatywą, której do pełni atrakcyjności brakuje zieleni.

Można byłoby posadzić drzewa tego samego gatunku, co te posadzone szpalerem przy ulicy Unruga wzdłuż bloków Unruga 90 i Unruga 92.
Tam, gdzie nasadzenie drzew jest niemożliwe ze względu na instalacje podziemne, można posadzić krzewy albo postawić donice z zielenią.

Dzięki zastosowaniu wokół pni drzew wodoprzepuszczalnej nawierzchni żywiczno-mineralnej, po której można chodzić, chodnik nie będzie zawężony, korzystanie z parkowania nie będzie utrudnione, a drzewa będą miały zapewnione odpowiednie nawodnienie. Nie jest to dużo droższe rozwiązanie niż typowe wygrodzone miejsce na drzewa.

Szacunkowa łączna wartość projektu

101420 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki