Montaż dwóch defibrylatorów – przy parafii przy ul. Rybaków oraz w okolicy samolotu – pomnika przy ul. Ikara – BO Gdynia

Montaż dwóch defibrylatorów – przy parafii przy ul. Rybaków oraz w okolicy samolotu – pomnika przy ul. Ikara

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Montaż dwóch defibrylatorów – przy parafii przy ul. Rybaków oraz w okolicy samolotu – pomnika przy ul. Ikara

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
BAD/0034
Dzielnica
Babie Doły
Autor projektu
Piotr Kotulski
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul. Ikara i ul. Rybaków

Opis:

Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Babich Dołów dwóch defibrylatorów.

Jako pierwszą lokalizację wskazano okolicę budynku parafialnego – nowego kościoła. Przemawia za nią fakt gromadzenia się w jednym czasie w kościele wielu ludzi oraz mniejsza odległość od gospodarstw domowych przy ul. Rybaków i ogródków działkowych, a także szkoły.
Drugie wytypowane miejsce to okolice samolotu – pomnika przy ul. Ikara (szybszy dostęp dla części osiedla oddalonej od defibrylatora między ul. Dedala 6 a 8).

W projekcie został uwzględniony zakup szafki z alarmem, która ma chronić przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą oraz wyposażenie urządzenia w moduł GPS. Przewidziano także wykonanie oznakowania, tablicy z instrukcją obsługi oraz algorytmem postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.
Wymaga się, aby urządzenie było przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci lub posiadało dodatkowe elektrody pediatryczne.

Środki oszacowano na wersję defibrylatorów wolnostojących, co wiąże się z uwzględnieniem kosztu samego urządzenia, stojaka, projektu i przyłączenia do sieci.

Defibrylator jest urządzeniem, którego wczesne zastosowanie, znacznie zwiększa szanse uratowania osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Dodatkowo, nowoczesne modele wyposażone są w osprzęt i oprogramowanie, które umożliwiają poprowadzenie akcji ratunkowej osobie nieprzeszkolonej.

Szybki dostęp do defibrylatora jest kluczowy w przypadku długiego czasu dojazdu karetki pogotowia (oddalenie dzielnicy).

Szacunkowa łączna wartość projektu

37800 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki