Montaż automatycznego zewnętrznego defibrylatora (AED) oraz szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED dla 150 mieszkańców dzielnicy. – BO Gdynia

Montaż automatycznego zewnętrznego defibrylatora (AED) oraz szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED dla 150 mieszkańców dzielnicy.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Montaż automatycznego zewnętrznego defibrylatora (AED) oraz szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED dla 150 mieszkańców dzielnicy.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
KAR/0023
Dzielnica
Karwiny
E-mail
ddaron8@wp.pl
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Gdyni ul. Chwaszczyńska 26 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 ul. Leopolda Staffa 10

Opis:

AED które chcę zakupić w ramach budżetu obywatelskiego będą miały wbudowane lokalizatory GPS, będą miały możliwość zdalnej obsługi, tak więc w każdej chwili będzie możliwość sprawdzenia lokalizacji urządzenia, liczby uruchomień, co się dzieje w danym momencie z urządzeniem oraz 8 letnią gwarancję producenta, dodatkowo urządzenia te będą kompatybilne z tymi co jeżdżą w karetkach pogotowia.
Zakup i montaż 2 stacjonarnych urządzeń AED w specjalnych szafkach w uczęszczanych miejscach publicznych podwyższy przeżywalność osób po nagłym zatrzymaniu krążenia. W wyznaczonych miejscach jest duża rotacja ludzi i należy zapewnić im odpowiednią infrastrukturę ratunkową. W projekcie uwzględnione jest również przeprowadzenie certyfikowanych szkoleń dla ok 150 mieszkańców dzielnicy z zakresu udzielania pierwszej pomocy (Szkolenie 2 godziny zegarowe, w każdej grupie szkoleniowej po 25 osób), reagowania na nagłe zachorowania, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi AED.
Po montażu urządzenia AED zostaną dodatkowo zgłoszone do Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz do ogólnopolskiego systemu lokalizacji urządzeń AED.

Co do dzielnicy Karwiny to mam poparcie „właścicieli” budynków:
– odpowiedź dyrektora szkoły:
„Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4) w Gdyni dziękuje serdecznie za taką inicjatywę i wyraża zgodę, aby na terenie szkoły zamontować defibrylator AED.
Z poważaniem
Andrzej Gogola
Dyrektor szkoły”
Dyrekcja wyraziła zgodę na instalację na elewacji budynku.

– lokalizacja drugiego (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4) ul. Leopolda Staffa 10.
Dyrekcja również wyraziła zgodę na instalację na elewacji budynku.

Szacunkowa łączna wartość projektu

30450 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki