Monitoring urządzeń sportowo – rekreacyjnych w Parku Rodzinnym przy ul. Spokojnej wraz z lampami oraz huśtawki, ławki, drążki i inne urządzenia 2 części 3 ETAPU ROZBUDOWY PARKU – BO Gdynia

Monitoring urządzeń sportowo – rekreacyjnych w Parku Rodzinnym przy ul. Spokojnej wraz z lampami oraz huśtawki, ławki, drążki i inne urządzenia 2 części 3 ETAPU ROZBUDOWY PARKU

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Monitoring urządzeń sportowo – rekreacyjnych w Parku Rodzinnym przy ul. Spokojnej wraz z lampami oraz huśtawki, ławki, drążki i inne urządzenia 2 części 3 ETAPU ROZBUDOWY PARKU

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/MAK/0007
Dzielnica
Mały Kack
Autor projektu
WIESŁAW KARPISIAK
E-mail
image.karpisiak@wp.pl
Telefon
501 711 471
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Teren po działkach ogrodniczych z drzewostanem owocowym, częściowo urządzony w ramach BO 2018, 2019, 2020 i 2021

Opis:

Monitoring na terenie Parku poprawi zdecydowanie bezpieczeństwo osób i dzieci korzystających z urządzeń na terenie Parku. Jest on konieczny ze względu na powtarzające się dewastacje i kradzieże (w załączniku niektóre przykłady). Oświetlenie miejsc przy urządzeniach umożliwi korzystanie z nich znacznie dłużej, szczególnie w okresie wiosenno – jesiennym. Jest ono przewidywane w części po ogródkach działkowych z drzewami owocowymi. Projekty powinny być wykonane przez uprawnionych projektantów z uwzględnieniem uwag Ogrodnika Miasta.
W BO 2020 wygrał projekt „Rozbudowa parku przy ul. Spokojnej (przy wejściu do lasu) …..” – dalej określany jako 3 Etap Parku. Z powodu opóźnień w przetargach na projekt i realizację 3 Etapu Parku, inflacja spowodowała, że zabrakło funduszy na realizację zaprojektowanego 3 Etapu Parku. Konieczny był podział na cz. 1 – zrealizowaną i cz. 2 (zatwierdzony projekt w załączniku – cz.2).
W części 1 – 3 Etapu środków z BO 2020 starczyło jedynie na ścieżkę Hanse Grand równoległą do ul. Spokojnej, ścieżki gruntowe, 30-metrową TYROLKĘ i LINEARIUM.
Część 2 – 3 Etapu Rozbudowy Parku (BO 2020) na którą zabrakło środków finansowych (wg kosztorysu zabrakło 155.385 zł) uwzględnia : ławki, huśtawki, drążki, ławo-stół, „bocianie gniazdo”, przestrzenna konstrukcja zabawowa i inne urządzenia do ćwiczeń dla dzieci i młodzieży.
Dokończenie realizacji 3 Etapu Parku w części ogrodowej, monitoring i oświetlenie oraz realizacja TĘŻNI SOLANKOWEJ, ścieżek i boiska trawiastego (BO 2021) a także dokończenie ścieżki Hanse Grand ( z funduszu inwestycyjnego Rady Dzielnicy Mały Kack) zamknie kompleksowo rozwiązany znaczny fragment Parku przy ul. Spokojnej.
W części leśnej działki powstaną także, zaprojektowane już, 4 trasy rowerowe typu Single Track (BO 2020) o łącznej długości prawie 1,5 km, realizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Monitoring – 15 kamer + rejestrator + montaż + sieć (wykonywana łącznie z siecią elektryczną lamp) + projekt82964 zł
Lampy ogrodowe na słupach 4 m – 9 szt. X 13.000 zł =117.000 zł x 1,2 + koszty projektu i uzgodnień 20%144400 zł
Urządzenia części 2 – 3 Etapu Parku (wg projektu i kosztorysu)155381 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

382745 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki