Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw (ul. Amona) oraz szkolny plac zabaw przy SP48 (ul. Jowisza 60) – BO Gdynia

Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw (ul. Amona) oraz szkolny plac zabaw przy SP48 (ul. Jowisza 60)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw (ul. Amona) oraz szkolny plac zabaw przy SP48 (ul. Jowisza 60)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Projekt dotyczy modernizacji dwóch placów zabaw dla dzieci i młodzieży - przy Szkole Podstawowej nr 48 im. Profesora Kazimierza Demela przy ul. Jowisza 60 oraz Placu Zabaw "na górce" ul. Amona.

Opis:

Nowe Chwarzno dla najmłodszych mieszkańców to projekt mający na celu poprawienie jakości oraz atrakcyjności jedynych miejsc rekreacyjnych znajdujących się w naszej dzielnicy. Place zabaw, zarówno ten znajdujący się przy SP48 jak i plac zabaw przy ul. Amona, mogą być użytkowane przez dzieci i młodzież uczęszczające do szkoły, dzieci z pobliskich przedszkoli i żłobków jak również wszystkie inne dzieci mieszkające w dzielnicy. Miejsca te nie były odnawiane ani modernizowane praktycznie od początku powstania i znacząco podupadły na wyglądzie. Urządzenia niszczeją i przestają być bezpieczne w użytkowaniu, a raz zniszczone często nie wracają. Odnowienie nawierzchni i wymiana niektórych urządzeń tchną w nie nowe życie i pozwolą dzieciom spędzać aktywny czas bezpiecznie. Zdecydowanie brakuje w naszej dzielnicy miejsca, gdzie mogłyby bawić się dzieci młodsze (1-5 lat), ale również gdzie mogłaby spotykać się starsza młodzież. Modernizacja obecnie istniejących elementów zabawowych oraz montaż nowych zróżnicowanych pod względem wiekowym pozwoli im mile spędzać czas.
Wniosek składa się z dwóch elementów.
Pierwszy dotyczy modernizacji i rewitalizacji placu zabaw przy ul. Amona. Przewiduje się częściową modernizację placu zabaw poprzez wykonanie m.in. demontażu uszkodzonych urządzeń zabawowych i zastąpienie ich nowymi bezpiecznymi dla dzieci elementami (m.in. nowy zestaw zabawowy, zestaw huśtawek, karuzela, urządzenia sprawnościowe, trampoliny itp). Na chwilę obecną byłaby to jedyna propozycja spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w tej części naszej dzielnicy uwzględniające potrzeby najmłodszych dzieci. W tym momencie urządzenia na placu są przestarzałe, huśtawka sprężynowa pękła i została zabrana, huśtawka ważkowa jest lekko pęknięta a karuzela nieprzystosowana dla wszystkich mieszkańców (np, z niepełnosprawnościami), dodatkowo w obecnej postaci plac nie posiada oferty dla dzieci najmłodszych ani dla starszej młodzieży (m.in. przez dodanie urządzeń sprawnościowych i wspinaczkowych). Nowe urządzenia dopełnią te już istniejące i dodatkowo wypełnią niezagospodarowane obecnie fragmenty przestrzeni placu zabaw (jak np. trawiaste boisko koszykówki czy krzywe stoły ping-pong’owe). W związku z tym, projekt zakłada przede wszystkim wymianę zniszczonych elementów na nowe oraz montaż dodatkowych urządzeń zabawowych dla dzieci. Ideą tego projektu jest stworzenie takiej przestrzeni dla dzieci i młodzieży aby zachęcała je do zabawy na świeżym powietrzu, bardziej atrakcyjnej niż dotychczas i jednocześnie zapewniała bezpieczeństwo. Plan modernizacji zakłada jednocześnie zachowanie parkowego charakteru istniejącego placu zabaw i utrzymać maksymalnie dużą część terenu w „zieleni”.
Drugim elementem projektu jest odnowienie placu zabaw przy szkole podstawowej nr 48 przy ul Jowisza 60. Jest to plac zabaw intensywnie użytkowany przez dzieci uczęszczające do szkoły, ale także dzieci chodzące do pobliskiego przedszkola i otwarty dla wszystkich mieszkańców. Jednocześnie z tego powodu, pomimo dbałości pracowników szkoły, domaga się uwagi i modernizacji. Głównym celem jest położenie nowej nawierzchni na terenie placu. Dotychczasowe maty gumowe, które się tam znajdowały uległy zniszczeniu i zostały usunięte. Kolejnym punktem projektu jest poszerzenie oferty zabawowej o dodatkowe elementy ruchowe, jak np. urządzenia sprawnościowe czy linaria co uatrakcyjni istniejący plac zabaw starszym dzieciom i młodzieży i sprawi, że jeszcze chętniej będą z niego korzystać.

Kalkulacja kosztów:

Nawierzchnia syntetyczna plac przy SP48 70000
wykonanie projektu na potrzeby modernizacji placu przy SP48 15000
Urządzenie sprawnościowe dla młodzieży np. linnarium plac przy SP48 50000
Zestaw sprawnościowy dla dzieci plac Amona 50000
zestaw zabawowy dla najmłodszych plac Amona 30000
Huśtawk wahadłowa podwójna plac Amona 6000
Huśtawka bocianie gniazdo plus kubełkowa podwójna plac Amona 12500
Huśtawka ważka plac Amona 3500
Karuzela plac Amona 6000
piaskownica ze stolikiem plac Amona 6000
trampoliny 2szt 30000
bujak sprężynowy z oparciem 3500
tablica z regulaminem 1500
ławka młodzieżowa 2szt 2400
wykonanie projektu na potrzeby doposażenia placu zabaw Amona 20000
Nawierzchnia syntetyczna plac zabaw Anona 72000
Nawierzchnia trawiasta plac zabaw Amona 30000
nawierzchnia żwirowa plac Amona 40000
nawierzchnia z kostki betonowej plac Amona 21000
kosz na odpady 2 szt plac Amona 2000
ławka z podłokietnikami 2szt 3000

Szacunkowa łączna wartość projektu

474400 zł

Załączniki