Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw przy ul. Amona (na górce) – BO Gdynia

Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw przy ul. Amona (na górce)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży – Plac Zabaw przy ul. Amona (na górce)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/CHW/0024
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Autor projektu
Monika Grabowska
E-mail
nitzia85@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Plac przy ul. Amona, miejsce spotkań i plac zabaw

Opis:

Modernizacja miejsca spotkań dzieci i młodzieży, to projekt mający na celu rozbudowę istniejącego i powstanie nowego naturalnego oraz integracyjnego miejsca rekreacji dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Plac zabaw przy ul. Amona w obecnej formie jest miejscem mało uczęszczanym i często nieodpowiednio użytkowanym z uwagi na ubogi zestaw atrakcji, a te które są, są w bardzo słabym stanie. Miejsce to nie było praktycznie odnawiane ani modernizowane od początku powstania. Urządzenia niszczeją i przestają być bezpieczne w użytkowaniu. Obecnie na placu znajduje się jeden zestaw ze zjeżdżalnią, dwie huśtawki wahadłowe, jedna huśtawka kubełkowa, karuzela i piaskownica. Znajdują się tam również dwa betonowe stoły do ping-ponga (niestety krzywe) oraz kosz do koszykówki (na trawie).
Projekt modernizacji zakłada rozbudowę placu zabaw zgodnie z zasadami projektowania uniwersalnego. Stanie się on dostępny i atrakcyjny dla osób w różnym wieku, dla rodzin z dziećmi oraz dla seniorów; a także dla osób niepełnosprawnych: wyposażony w podjazdy dla wózków i z utwardzonym terenem, z szerokim zakresem dostępności niezależnym od wielkości, postawy ani mobilności użytkownika. W nowej formie będzie z pewnością budzić większe zainteresowanie a dzięki polepszeniu dostępności, będzie odpowiedni dla wszystkich osób mieszkających w dzielnicy i nie tylko. W tej części dzielnicy szczególnie brakuje miejsca, gdzie mogłyby bawić się dzieci młodsze oraz mogłaby spotykać się starsza młodzież. Projekt modernizacji miejsca zakłada kompleksowe odnowienie i przystosowanie tego miejsca dla wszystkich mieszkańców z jednoczesnym zachowaniem naturalnego charakteru placu.
Projekt przewiduje m.in. demontaż starych urządzeń zabawowych i zastąpienie ich nowymi bezpiecznymi urządzeniami dla małych dzieci (m.in. nowy zestaw zabawowy, zestaw huśtawek), starszych dzieci i młodzieży (zestaw sportowo-sprawnościowy, zjazd linowy), urządzeń integracyjnych przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami (np. huśtawka bocianie gniazdo, karuzela integracyjna, zestaw integracyjny, labirynt integracyjny) oraz elementów naturalnego placu zabaw jak duża piaskownica z kuchnią błotną, strefa edukacyjna z formikarium czy domkiem dla owadów. Dodatkowo w projekcie przewidziana jest przebudowa podjazdu prowadzącego z ulicy do placu zabaw, w ramach której wykonana zostanie zmiana nawierzchni, niwelacja nachylenia, usunięcie krawężników oraz montaż poręczy. W tym momencie plac zabaw jest trudno dostępny dla wózków a urządzenia na placu są przestarzałe (huśtawka sprężynowa pękła i została zabrana, huśtawka ważka jest pęknięta a karuzela nieprzystosowana dla wszystkich i przestarzała). Nowe urządzenia wypełnią niezagospodarowane obecnie fragmenty przestrzeni placu zabaw i stworzą ją bezpieczną i atrakcyjną dla dzieci i młodzieży. Plan modernizacji zakłada jednocześnie zachowanie parkowego charakteru istniejącego placu zabaw i utrzymać maksymalnie dużą część terenu w „zieleni” poprzez dosadzenie drzew oraz traw ozdobnych.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
projekt i dokumentacja30000 zł
wykonanie podjazdu betonowego do placu200000 zł
mała infrastruktura (ławki, kosze na odpady, stojak na rowery, tablica)20000 zł
strefa dla dzieci małych (huśtawki kubełkowa, bujak, huśtawka ważka)50000 zł
strefa integracyjna (bocianie gniazdo, piaskownica z kuchnią błotną, zestaw integracyjny, karuzela integracyjna) 90000 zł
strefa dla dzieci starszych i młodzieży (huśtawki wahadłowe, tor sportowo-sprawnościowy, zjazd linowy)163000 zł
strefa edukacyjna z formikarium, domkiem dla owadów, labiryntem intgracyjnym10000 zł
nawierzchnia bezpieczna100000 zł
koszty utrzymania10000 zł
ścieżki i nawierzchnia Terra WAY oraz dodanie drzew i traw ozdobnych wraz z przygotowaniem terenu40000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

713000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki