Modernizacja drogi rowerowej wzdłuż ulicy Chwarznieńskiej na odcinku od Amona do SP48 – BO Gdynia

Modernizacja drogi rowerowej wzdłuż ulicy Chwarznieńskiej na odcinku od Amona do SP48

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Modernizacja drogi rowerowej wzdłuż ulicy Chwarznieńskiej na odcinku od Amona do SP48

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/CHW/0026
Dzielnica
Chwarzno - Wiczlino
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Droga rowerowa wymagająca modernizacji biegnie wzdłuż głównej ulicy łączącej Chwarzno z Witominem i Śródmieściem, tj. ul. Chwarznieńskiej.

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz kolejnego etapu tworzenia infrastruktury rowerowej wzdłuż ul. Chwarznieńskiej.

Chwarznieńska stanowi część najważniejszej trasy rowerowej w zachodniej Gdyni. Zgodnie ze wskazaniem liczników rowerowych rocznie porusza się tędy 89 tys. rowerzystów i liczba ta wrasta. Mimo to droga ta jest w złym stanie: wykonana jest z fazowanej kostki Bauma, która generuje większe opory toczenia niż nawierzchnia asfaltowa. Z biegiem lat kostka ta została wypaczona, wytworzyły się poprzeczne uskoki. Jakość tego połączenia zdecydowanie kontrastuje z nową nawierzchnią drogi rowerowej na odcinkach od Sokółki do Amona i od SP48 aż do pętli „Sosnowa” na Witominie.

Projekt przewiduje remont i przebudowę istniejącej drogi rowerowej na odcinku około 390 metrów tj. od miejsca, gdzie asfaltowa droga urywa się od strony ulicy Amona aż do zakończenia odcinka z kostki Bauma przy SP48. Zakładamy, że w efekcie droga rowerowa zyska taki sam standard jak sąsiednie odcinki.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Droga rowerowa z nawierzchnią bitumiczną (390mb*1500 zł)585000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

585000 zł

Mapa Lokalizacji