„Miejsce spotkania jest tam, gdzie mieszkasz” Skatepark = Przestrzeń wspólna. – BO Gdynia

„Miejsce spotkania jest tam, gdzie mieszkasz” Skatepark = Przestrzeń wspólna.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie „Miejsce spotkania jest tam, gdzie mieszkasz” Skatepark = Przestrzeń wspólna.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Klaudia Jarecka-Świeca

E-mail: klajarecka@gmail.com

ID projektu:

2019/349

Status

Lokalizacja projektu:

działka 91, Witomino Radiostacja, potencjalny obszar do zagospodarowania został oznaczony na załączonej mapce.

Opis:

Projekt dotyczy kontynuacji projektu rozpoczętego przez młodych mieszkańców. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i dzieci powstanie na terenie NR91 rampa do jeżdżenia na deskorolkach i hulajnogach. Jedna rampa jest tylko początkiem dalszej możliwej inwestycji. Świetną kontynuacją zapoczątkowanych działań byłoby rozrośnięcie się skateparku o kolejne obiekty.
Bardzo ważną częścią pomysłu będzie zaprojektowanie proponowanej inicjatywy tak, aby łączyła skatepark z przestrzenią dla dzieci, dorosłych oraz seniorów – „Miejsce spotkania jest tam, gdzie mieszkasz” stanie się wyróżniającym akcentem na mapie Witomina i Gdyni.

Z przeprowadzonych rozmów z mieszkańcami wynikło, że bardzo ważnym problemem jest światło, dlatego też zostało ono uwzględnione również w okolicy proponowanego projektu. W okolicy fundamentów zniszczonego domu mógłby stanąć prawdziwy skatepark=przestrzeń wspólna, która ożywiłby tę część dzielnicy. Proponowany teren jest oddalony od części mieszkaniowej, dlatego też doskonale się sprawdzi na proponowaną inwestycję.

Szacunkowa łączna wartość projektu

318260 zł

Załączniki