Miasteczko gier podwórkowych z ulicami i znakami ruchu drogowego przy ZSP nr 3 (ul. Nagietkowa 73) oraz mini-miasteczko gier podwórkowych przy ZWE nr 1 (ul. Wiczlińska 33) – BO Gdynia

Miasteczko gier podwórkowych z ulicami i znakami ruchu drogowego przy ZSP nr 3 (ul. Nagietkowa 73) oraz mini-miasteczko gier podwórkowych przy ZWE nr 1 (ul. Wiczlińska 33)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Miasteczko gier podwórkowych z ulicami i znakami ruchu drogowego przy ZSP nr 3 (ul. Nagietkowa 73) oraz mini-miasteczko gier podwórkowych przy ZWE nr 1 (ul. Wiczlińska 33)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2018/157
Dzielnica
Dąbrowa
E-mail
india@onet.pl
Telefon
502663384
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2018

Lokalizacja projektu:

Główne miasteczko ma powstać na centralnym placu przed głównym wejściem do ZSP nr 3 ul. Nagietkowa 73. Mini miasteczko z gier podwórkowych zostanie umieszczone na podwyższeniu przy placu zabaw na terenie ZWE nr 1 ul. Wiczlińska 33.

Opis:

Miasteczko główne z podwórkowymi grami planszowymi, ulicami, znakami ruchu drogowego ma powstać na głównym placu SP 47 przed wejściem do budynku. Miasteczko będzie o wymiarach 25m x 20m. Zagospodarowana zostanie wolna, niewykorzystywana przestrzeń przed głównym wejściem do szkoły. Kolejna lokalizacja to wolna przestrzeń przy placu zabaw SP 45. Tam powstanie mini miasteczko z kilkoma grami podwórkowymi. Idea zabaw polega na wykorzystaniu znanych gier planszowych, przeniesienie ich na duży format i wkomponowanie w wolne części miasteczka drogowego . Na terenach szkolnych wcale nie musi być szaro i smutno. Instalując gry podwórkowe w okolicy szkoły z całą pewnością sprawimy, że będzie weselej. To właśnie kolorystyka ma olbrzymie znaczenie w kształtowaniu dziecięcej wyobraźni. Gry i zabawy na świeżym powietrzu w alternatywie dla gier komputerowych oraz internetu, doskonale wpływają na rozwój naszych dzieci. Główną przyczyną powstawania miasteczek jest również praktyczne przygotowanie małoletnich kandydatów do zdania egzaminu na posiadaczy karty rowerowej. Jazda po nich ma ich nauczyć bezpiecznego poruszania się rowerem, wykorzystywania wiedzy teoretycznej w rozpoznawaniu i przestrzeganiu znaków drogowych. Poza tym uczy integracji i jazdy z innymi rowerzystami. Zaś mniejsze dzieci zapoznają się z ruchem pieszych, co powoduje, że miasteczka pełnią funkcję edukacyjną. Propagowaniu wiedzy mogą służyć edukacyjne imprezy związane z bezpieczeństwem rowerzysty bądź przeprowadzenie akcji na rzecz prawidłowego wyposażenia jednośladów. Gry wykonane są z materiału termoplastycznego, który cechuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, UV – kolory nie bledną i utrzymują swoją intensywność i zawierają elementy antypoślizgowe. Elementy gier wykonane są z prefabrykowanej masy termoplastycznej. Zawierają kolorowe pigmenty, wypełniacze, kruszywa, kulki szklane, środki pomocnicze oraz syntetyczną żywicę. Materiał jest odporny na paliwo, oleje, śnieg i mróz. Dzięki swojej elastyczności materiał zapewnia proste rozwiązania do tworzenia własnych wzorów gier i placów zabaw. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Gry i miasteczka angażują zarówno dorosłych jak i dzieci do wspólnych zabaw i gier, dlatego też z miasteczek rowerowych z grami podwórkowymi mogą korzystać zarówno małe dzieci z rodzicami, jak i nastolatkowie, którzy do tej pory nie mieli atrakcyjnej rozrywki skierowanej bezpośrednio do nich. Poza tym powstałe boiska przyciągały głównie chłopców, a dziewczynki rzadko z nich korzystały. Gry podwórkowe angażują do zabaw ruchowych i intelektualnych na powietrzu również dziewczynki. Jest to atrakcja dla całej rodziny!

Kalkulacja kosztów:

Miasteczko główne z ulicami, znakami drogowymi oraz grami 50000
Miasteczko mini z grami podwórkowymi10000

Szacunkowa łączna wartość projektu

60000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki