Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni. – BO Gdynia

Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Klaudia Jarecka-Świeca

E-mail: klajarecka@gmail.com

ID projektu:

2020/39

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Hale Targowe w Gdyni (podziemia) ul. Wójta Radtkego 36, ul. Wójta Radtkego 38, ul. Wójta Radtkego 40

Opis:

Zgłaszane meble zostały zaprojektowane przez dzieci w ramach projektu „Edukacja bez przymusu’ realizowanego w podziemiach Hal Targowych. Dzieci projektowały wymarzoną pracownię. W trakcie warsztatów okazało się, że najważniejszym centrum zabawy i ich zainteresowań jest korytarz. Korytarz jest przestrzenią wspólną i ogólnodostępną. Właśnie na tym korytarzu odbyło się testowanie pomysłów – dzieci tworzyły swoje wymarzone miejsca.
Widzimy, że podziemia Hal Targowych nabierają coraz ciekawszego charakteru przez rozwijające się w nim życie kulturalne, pracownie oraz warsztaty. W ramach jednego projektu partycypacyjnego pojawiła się potrzeba wśród dzieci, aby stworzyć meble imitujące targowisko, które przed działaniami warsztatowymi dzieci dokładnie zbadały. Ze względu na to, że traktujemy zabawę dzieci na poważnie i widzimy duży potencjał w realizacji ich uniwersalnych projektów. Chcemy zrealizować ich propozycję. aby pokazać dzieciom, że też mają sprawczość i mają możliwość realizować swoje pomysły w mieście. Zaprojektowany mebel/meble będą służyły wszystkim osobom odwiedzającym podziemia Gdyńskich Hal Targowych. Meble i działania partycypacyjne są autorską metodą prowadzoną przez projektantkę odpowiedzialną za warsztaty projektowe.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki