Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni. – BO Gdynia

Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Meble miejskie zaprojektowane przez dzieci. Podziemia Hal Targowych w Gdyni.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/SRO/0015
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
Klaudia Jarecka-Świeca
E-mail
klajarecka@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Meble miejskie przeznaczone do Hal Targowych w Gdyni zostały zaprojektowane przez dzieci. Stworzone prototypy umożliwiają zabawę, ale też pełnią funkcję siedziska dla osoby dorosłej.

Opis:

Zgłaszane meble zostały zaprojektowane przez dzieci w ramach projektu „Edukacja bez przymusu’ realizowanego w podziemiach Hal Targowych. Dzieci projektowały wymarzoną pracownię. W trakcie warsztatów okazało się, że najważniejszym centrum zabawy i ich zainteresowań jest korytarz. Korytarz jest przestrzenią wspólną i ogólnodostępną. Właśnie na tym korytarzu odbyło się testowanie pomysłów – dzieci tworzyły swoje wymarzone miejsca.
Widzimy, że podziemia Hal Targowych nabierają coraz ciekawszego charakteru przez rozwijające się w nim życie kulturalne, pracownie oraz warsztaty. W ramach wspomnianego projektu partycypacyjnego pojawiła się potrzeba wśród dzieci, aby stworzyć meble imitujące targowisko, które przed działaniami warsztatowymi dzieci dokładnie zbadały. We współpracy z projektantką Barbarą Stelmachowską zostały wypracowane meble mobilne umożliwiające szerokie ich wykorzystanie – np. przy zabawie jaki i przy wydarzeniach kulturalnych. Chcemy zrealizować wymarzoną propozycję. aby pokazać dzieciom, że mają możliwość realizować swoje pomysły w mieście. Zaprojektowany mebel/meble będą służyły wszystkim osobom odwiedzającym podziemia Gdyńskich Hal Targowych.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
zaprojektowanie na bazie projektów dzieci mebla miejskiego / mebli miejskich 3000 zł
wykonanie zaprojektowanych mebla/mebli w tym zakup materiałów 6000 zł
działanie warsztatowe, wprowadzenie dzieci w realizację ich inicjatywy 1000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki