Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie – BO Gdynia

Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
PCD/0015
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Autor projektu
Monika Rak
E-mail
czaprak@gmail.com
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Proponowane miejsce spotkań: Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdyni, ul. Chabrowa 43

Opis:

Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki adresowany do osób w różnym wieku, o różnym stopniu zaawansowania. Projekt przewiduje cykl spotkań (1x w tygodniu po 2 h zegarowe w weekendy lub dni robocze późnym popołudniem) na terenie SP nr 16 w Gdyni dla osób chcących sprawdzić swoje możliwości w zakresie rysunku i malarstwa pod czujnym okiem profesjonalisty. Wstępem do każdego spotkania byłoby krótkie wprowadzenie do wybranych zagadnień z historii sztuki (pod kątem rysunku i malarstwa). W ramach kursu koszty przyborów plastycznych każdy uczestnik ponosi we własnym zakresie.

Dlaczego warto rozwijać naukę rysunku i malarstwa? Sztuka jest ważną częścią naszego codziennego życia. Umożliwia zdobycie upragnionej pracy. To również okazja dla chętnych, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje lub po prostu realizować hobby, jakim może być właśnie rysowanie/malowanie. Umiejętność rysowania to również świetna zabawa, która pobudza wyobraźnię. Na tego typu kursach prócz rysowania i malowania wpajane są również zasady precyzji i dobrego smaku, co jest niezwykle użyteczne.

Rysunek i malarstwo to połączenie nauki i zabawy, ćwiczenie z koncentracji i przełamywania własnych barier oraz rozwój wrażliwości i inteligencji emocjonalnej. Najnowsze badania wskazują, że rysowanie – bez względu na wiek czy zdolności – może poprawiać nastrój, działać uspokajająco a nawet terapeutycznie. Praktyka rysunku, podobnie jak inne czynności manualne, wcale nie wymaga wrodzonych predyspozycji, ani nie zawsze musi być nakierowana na konkretny cel. Nawet proste szkice na skrawku papieru mogą działać na nas korzystnie i stymulująco. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów szukających rozrywki lub nowych pasji.

Szacunkowa łączna wartość projektu

9880 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki