Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie – BO Gdynia

Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki na Pustkach Cisowskich-Demptowie

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Przystań Chabrowa 43 (planowane otwarcie w 2022 roku) w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 16 w Gdyni w dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo

Opis:

Kurs rysunku i malarstwa z elementami historii sztuki adresowany do osób w różnym wieku, o różnym stopniu zaawansowania. Projekt przewiduje cykl spotkań (1x w tygodniu po ok. 2,5 h zegarowej w weekendy lub dni robocze późnym popołudniem) na terenie Przystani Chabrowa 43 w Gdyni (otwarcie w 2022 roku). Kurs będzie dedykowany mieszkańcom Gdyni chcącym sprawdzić swoje możliwości w zakresie rysunku i malarstwa pod czujnym okiem profesjonalisty. Wstępem do każdego spotkania byłoby krótkie wprowadzenie do wybranych zagadnień z historii sztuki (pod kątem rysunku i malarstwa). W ramach kursu koszty przyborów plastycznych każdy uczestnik ponosi we własnym zakresie.

Dlaczego warto rozwijać naukę rysunku i malarstwa? Sztuka jest ważną częścią naszego codziennego życia. Umożliwia zdobycie upragnionej pracy. To również okazja dla chętnych, którzy chcą podwyższyć swoje kwalifikacje lub po prostu realizować hobby, jakim może być rysowanie/malowanie. Umiejętność rysowania to również świetna zabawa, która pobudza wyobraźnię. Na tego typu kursach prócz rysowania i malowania wpajane są również zasady precyzji i dobrego smaku, co jest niezwykle użyteczne.

Rysunek i malarstwo to połączenie nauki i zabawy, ćwiczenie z koncentracji i przełamywania własnych barier oraz rozwój wrażliwości i inteligencji emocjonalnej. Najnowsze badania wskazują, że rysowanie – bez względu na wiek czy zdolności – może poprawiać nastrój, działać uspokajająco a nawet terapeutycznie. Praktyka rysunku, podobnie jak inne czynności manualne, wcale nie wymaga wrodzonych predyspozycji, ani nie zawsze musi być nakierowana na konkretny cel. Nawet proste szkice na skrawku papieru mogą działać na nas korzystnie i stymulująco. Dotyczy to zarówno dzieci, jak i dorosłych oraz seniorów szukających rozrywki lub nowych pasji.

Kalkulacja kosztów:

wynagrodzenie dla osoby prowadzącej kurs 500zł/2,5 h x 16 spotkań 8000
wynajem sali 100 zł/2,5h x 16 1600
promocja wydarzenia 400 zł 400

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki