Konsultacje logopedyczne dla dzieci i ich rodziców – BO Gdynia

Konsultacje logopedyczne dla dzieci i ich rodziców

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Konsultacje logopedyczne dla dzieci i ich rodziców

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Dąbrowa
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Placówki oświatowe Dzielnicy Dąbrowa

Opis:

Specjaliści alarmują – w ciągu ostatnich kilku lat liczba dzieci mających problemy logopedyczne wzrosła aż o 60%. W grupach starszaków – pięciolatków, które w kolejnym roku zasiądą w szkolnych ławkach – dzieci z wadami wymowy stanowią nawet 80%! Statystyki pokazują, że brak pomocy logopedycznej dzieciom zaburzeniami mowy wpływa na poziom ich osiągnięć szkolnych.
Projekt zakłada nieodpłatne konsultacje logopedyczne i neurologopedyczne dla dzieci i ich rodziców oraz kampanię informacyjną i propagującą wczesną diagnozę i terapie logopedyczną.
Konsultacje będą prowadzone przez doświadczonych logopedów. O przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Planowane jest zrealizowanie 150 jednorazowych 1-godzinnych konsultacji logopedycznych.
Kampania propagująca wiedzę na temat profilaktyki i diagnozy logopedycznej będzie miała formę plakatu oraz karty rozwoju mowy (w formie papierowej), które zostaną rozpropagowane na terenie żłobków przedszkoli, szkół, przychodni lekarskich oraz gabinetów stomatologicznych i ortodontycznych na terenie Dąbrowy. Badania logopedyczne prowadzone będą z użyciem narzędzi diagnostycznych (w tym przesiewowe), co pozwoli na sprawne i precyzyjne wytypowanie dzieci, którym potrzebna jest indywidualna terapia.

Kalkulacja kosztów:

materiały do diagnoz i materiały informacyjne (ulotki, plakaty) 15000
wynagrodzenie doświadczonych logopedów i neurologopedów – 150 godzin x 100 zł za godzinę konsultacji. 15000

Szacunkowa łączna wartość projektu

30000 zł

Załączniki