Koncert Niepodległościowy, 11.11.2021, Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy Franciszkanie w Gdyni – BO Gdynia

Koncert Niepodległościowy, 11.11.2021, Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy Franciszkanie w Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Koncert Niepodległościowy, 11.11.2021, Kościół pw. Św. Antoniego z Padwy Franciszkanie w Gdyni

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
WSM/0040
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Autor projektu
Danuta Bałamucka
E-mail
danuta.b@onet.eu
Telefon
505-281-241
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Gdynia ul. Ujejskiego 40

Opis:

Koncert niepodległościowy – 11 listopada 2021 r. Miejsce koncertu: kościół pw. Św. Antoniego z Padwy, w Gdyni . Przygotowanie i wykonanie koncertu patriotycznego, w którym wystąpi 90-cio letni gdyński chór z wielkimi tradycjami , z utworami a cappella oraz wokalno-instrumentalnymi z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków (orkiestra kameralna) pod kierownictwem artystycznym Bogny Swiłło. Pomiędzy utworami muzycznymi uczniowie III LO i VI LO będą recytować wybrane utwory literackie doświadczonych pedagogów tych z liceum. Grupa chętnych uczniów, w miarę ich możliwości czasowych, włączy się do koncertu również muzycznie, w sposób ustalony z nimi w późniejszym terminie (np. wspólne śpiewanie z chórem, akompaniowanie, występ solowy wokalny lub instrumentalny). Przygotowania do organizacji tego koncertu będą obejmowały wybór i opracowanie materiału nutowego, wybór konkretnego tytułu koncertu, opracowanie scenariusza, próby chóru, próby uczniów, próby muzyków, próby wspólne, a także rozreklamowanie koncertu poprzez wydanie plakatu, zamieszczenie ogłoszeń o koncercie w „Ratuszu Gdyńskim”, w internecie, oraz w ogłoszeniach parafialnych w gdyńskich kościołach. Kolportażem plakatów zajmą się członkowie chóru i uczniowie.

Istnieje również potrzeba, by propagować amatorski ruch chóralny, poprzez występ najstarszego gdyńskiego chóru, by śpiew chóralny przetrwał i nieustannie się rozwijał. Poprzez takie koncerty zauważyć można pełną mobilizację członków zespołu, ich angażowanie w nauczanie nowych utworów, często dość trudnych. Bez szeroko reklamowanych koncertów i bez wsparcia finansowego trudno jest chórom amatorskim zaistnieć.
W projekcie wezmą udział chórzyści, uczniowie III LO i VI LO, oraz profesjonalni instrumentaliści związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym. Doświadczenia zdobyte podczas organizacji koncertów niepodległościowych, koncertu majowego oraz z okazji urodzin Gdyni w przyjaznej dla chóru dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana, pozwolą zrealizować projekt w pełni profesjonalnie ku zadowoleniu mieszkańców dzielnicy.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki