Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni – BO Gdynia

Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Koncert Niepodległościowy 11.11.2020 w Kościele pw. Św. Antoniego z Padwy w Gdyni

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Danuta Bałamucka

E-mail: danuta.b@onet.eu

Telefon: 505-281-241

ID projektu:

2019/377

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Opis:

Koncert niepodległościowy – 11 listopada 2020 r.
Miejsce koncertu: kościół pw. Św. Antoniego z Padwy, w Gdyni .

Przygotowanie i wykonanie koncertu patriotycznego, w którym wystąpi gdyński chór , z utworami a cappella oraz wokalno-instrumentalnymi z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków (orkiestra kameralna) pod kierownictwem artystycznym Bogny Swiłło.

Pomiędzy utworami muzycznymi uczniowie III LO i VI LO będą recytować utwory literackie. Grupa chętnych uczniów, w miarę ich możliwości czasowych, włączy się do koncertu również muzycznie, w sposób ustalony z nimi w późniejszym terminie (np. wspólne śpiewanie z chórem, akompaniowanie, występ solowy wokalny lub instrumentalny). Przygotowania będą obejmowały wybór i opracowanie materiału nutowego, wybór konkretnego tytułu koncertu, opracowanie scenariusza, próby chóru, próby uczniów, próby muzyków, próby wspólne, a także rozreklamowanie koncertu poprzez wydanie plakatu, zamieszczenie ogłoszeń o koncercie w „Ratuszu Gdyńskim”, w internecie, oraz w ogłoszeniach parafialnych gdyńskich kościołów. Kolportażem plakatów zajmą się członkowie chóru i uczniowie.

Istnieje również potrzeba, by propagować amatorski ruch chóralny, by śpiew chóralny przetrwał i nieustannie się rozwijał. Bez szeroko reklamowanych koncertów i bez wsparcia finansowego trudno jest chórom amatorskim zaistnieć.

W projekcie wezmą udział chórzyści, uczniowie III LO i VI LO, oraz profesjonalni instrumentaliści związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym.
Doświadczenia zdobyte podczas organizacji koncertów niepodległościowych, koncertu majowego oraz z okazji urodzin Gdyni w przyjaznej dla chóru dzielnicy Wzgórze św. Maksymiliana, pozwolą zrealizować projekt w pełni profesjonalnie ku zadowoleniu mieszkańców dzielnicy.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki