Kładka spacerowa na Plaży Miejskiej – BO Gdynia

Kładka spacerowa na Plaży Miejskiej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Kładka spacerowa na Plaży Miejskiej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OGM/0057
Dzielnica
Ogólnomiejski
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Plaża miejska w Gdyni

Opis:

Projekt ma na celu zwiększenie dostępności do plaży i morza dla osób, które mają ograniczoną mobilność, poruszają się na wózkach, rodziców z dziećmi w wózkach, czy też dla każdego, kto chce doświadczyć spaceru wzdłuż brzegu morza bez konieczności wchodzenia na piasek.

Projekt zakłada połączenie obu istniejących fragmentów kładki, nową kładką poprzeczną – wzdłuż plaży (od końca podestu, który zaczyna się przy rybkach, do tego, który oplata plac zabaw i toalety). (Długość ok 200m.)
Wnioskujemy również o wydłużenie podestu, przynajmniej w jednym miejscu, np. kładki prowadzącej od rybek w kierunku morza, tak aby osoby z wózkiem mogły podjechać nad samą wodę. (Długość ok 25m.)
Projekt proponuje także estetyczne, dyskretne oświetlenie długiego fragmentu kładki, np. lampami solarnymi.
Technologia wykonania kładki pozostaje do uzgodnienia. Proponujemy chodnik drewniany, podobny jak już istniejące, jednak jesteśmy otwarci na propozycje innych materiałów, być może bardziej odpornych na warunki atmosferyczne czy łatwiejszych w utrzymaniu.
Proponowana część kładki wydłużona w stronę morza, mogłaby być sezonowa – demontowalna na zimę, ze względu na wysokie ryzyko zniszczenia. Można również rozważyć opcję częściowej opcji demontowania proponowanej kładki całorocznej, np. w celu wjazdu pojazdów czyszczących.

Kalkulacja kosztów:

Dokumentacja projektowa (10000 zł); Wykonanie kładek, ok 1000zł/mb x 225mb (225000 zł); Oświetlenie kładki (30000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

265000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki