Kalksztajnów dla ludzi/Miasto Wspólne – uspokojenie ruchu na Leszczynkach. Nowe, zielone rondo na skrzyżowaniu Kalksztajnów z Komandorską. – BO Gdynia

Kalksztajnów dla ludzi/Miasto Wspólne – uspokojenie ruchu na Leszczynkach. Nowe, zielone rondo na skrzyżowaniu Kalksztajnów z Komandorską.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Kalksztajnów dla ludzi/Miasto Wspólne – uspokojenie ruchu na Leszczynkach. Nowe, zielone rondo na skrzyżowaniu Kalksztajnów z Komandorską.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2017/216
Dzielnica
Leszczynki
E-mail
kajetan.lewandowski@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2017

Lokalizacja projektu:

Obecne skrzyżowanie ulic Komandorska/Kalksztajnów, Działka nr 226201_1.0002.AR_27.583/43

Opis:

Rosnące natężenie ruchu na ulicy Morskiej oraz nowe inwestycje mieszkaniowe na Grabówku i Leszczynkach sprawiają, że spokojna osiedlowa ulica Komandorska stała się alternatywą dojazdową dla wielu aut.

 

Brak fizycznego zabezpieczenie przed rozwijaniem nadmiernej prędkości skutkuje gwałtownie rosnącą liczbą zdarzeń drogowych z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

Proponujemy uspokojenie ruchu na Komandorskiej w formie ronda z elementem zieleni na obecnym skrzyżowaniu Komandorska/Kalksztajnów. Taka naturalna przeszkoda ograniczy prędkość kierowców, pomoże pieszym przy przejściu przez ulicę, pozwoli rowerzystom bezpieczniej pokonać odcinek. Poprawi się też czytelność pierwszeństwa przejazdu co może mieć wpływ na przepustowość odcinka w czasie porannych korków.

Kalkulacja kosztów:

Dokumentacja projektowa = 10 000

Koszt budowy wyniesionej wyspy  = 135 804

Zabezpieczenie przejść dla pieszych na wlotach na skrzyżowanie „pinezkami” = 20 000

 

Szacunkowa łączna wartość projektu

165804 zł

Mapa Lokalizacji