Język włoski z elementami kultury dla początkujących – BO Gdynia

Język włoski z elementami kultury dla początkujących

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Język włoski z elementami kultury dla początkujących

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/SRO/0004
Dzielnica
Śródmieście
Autor projektu
AGNIESZKA NOWICKA
E-mail
lilkiszpilki@gmail.com
Telefon
511879494
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

PROPONOWANA LOKALIZACJA TO PRACOWNIA KREATYWNA PRZY ULICY BEMA w ŚRÓDMIEŚCIU - DOSTOSOWANA DO REALIZACJI PROJEKTÓW I WARSZTATÓW. WYJATKOWY KLIMAT MIEJSCA SPRZYJA ICH REALIZACJI W MIŁEJ I PRZYJAZNEJ ATMOSFERZE. PRACOWNIA W TYM MIEJSCU FUNKCJONUJE OD 8 LAT I CIESZY SIE DUZĄ POPULARNOŚCIĄ I ROZPOZNAWALNOŚCIĄ POŚRÓD MIESZKAŃCÓW GDYNI. OD DWÓCH LAT W PRACOWNI ODBYWAJA SIĘ RÓWNIEŻ KURSY JĘZYKA WŁOSKIEGO. LOKAL MA POWIERZCHNIĘ 80 M2 I PRZYSTOSOWANY JEST DO TEGO TYPU ZAJĘĆ.

Opis:

Kurs języka włoskiego dla rozpoczynających naukę skierowany jest do dzieci w wieku 7-10 lat oraz dorosłych. Zajęcia prowadzone są w dwóch osobnych grupach. Czas trwania zajęć to 60 minut dla każdej z grup. Nauka prowadzona jest przez wykwalifikowanego lektora języka włoskiego ze znajomością szeroko rozumianej kultury Włoch. Wartością dodaną nauki języka włoskiego jest możliwość poszerzenia ogólnej wiedzy o kulturze Włoch i obszaru śródziemnomorskiego. Są to zagadnienia i ciekawostki z zakresu historii Italii i jej różnorodności regionalnej na co składają się: różnorodność dialektów regionalnych, odmienność historyczna poszczególnych regionów jak też niezwykła wielobarwność ich kultury i tradycji. Przedstawiane są też ciekawostki dotyczące najsłynniejszych spektakli włoskiego teatru i opery, współczesnego kina oraz muzyki popularnej, zarówno tej starszej jak i współczesnej, jak też zagadnienia z branży kulinarnej oraz motoryzacyjnej. Nieodłącznym tematem nauki włoskiego są też ciekawostki z mitologii rzymskiej, która w istotny sposób ukształtowała dzisiejsze słownictwo języka włoskiego.
W ramach zajęć odbędą się spotkania z rodowitą Włoszką lub/i Włochem oraz spotkanie kulinarne z kucharzem z wieloletnim doświadczeniem pracy we Włoszech. Zaplanowano też kreatywne warsztaty plastyczne powiązane z tematyka włoską (np. szycie ulubionej pizzy z resztek materiałów, wyklejanie kolaży w oparciu o słynne dzieła sztuki włoskiej). Nauka dzieci odbywać się będzie głównie poprzez skojarzenia, ciekawostki i zapamiętywanie najważniejszych zwrotów i wybranego słownictwa dostosowanego do ich umiejętności. Nauka dorosłych to głównie nacisk na poszerzanie niezbędnego słownictwa i przygotowanie do podstawowej komunikacji interpersonalnej. Uczestnicy otrzymają niezbędne materiały do nauki języka włoskiego. Planowana ilość miejsc w każdej grupie max. 10 osób.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
JĘZYK WŁOSKI 30 DLA DZIECI LEKCJI PO 60 MINUT7000 zł
JĘZYK WŁOSKI 30 LEKCJI DLA DOROSŁYCH PO 60 MINUT7000 zł
ZAJĘCIA KREATYWNE 4 LEKCJE DLA DZIECI PO 60 MINUT2000 zł
HONORARIA 4 * 500 PLN2000 zł
WYNAJEM I KOSZT LOKALU2000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł