Język włoski i hiszpański dla początkujących – BO Gdynia

Język włoski i hiszpański dla początkujących

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Język włoski i hiszpański dla początkujących

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0027
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
Anna Brzeska-Cupisz
E-mail
india@onet.pl
Telefon
502663384
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa Nr 47 w Gdyni Ul. Nagietkowa 73

Opis:

Nauka języka hiszpańskiego w grupie prowadzonej przez wykwalifikowanego lektora na podstawowym poziomie językowym, metodą komunikacyjną rozwijającą wszystkie cztery sprawności językowe: mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut.
Coraz większa popularność języka hiszpańskiego sprawiła, że stał się on drugim językiem (po angielskim) używanym w komunikacji międzynarodowej. Liczba użytkowników tego języka na całym świecie stale wzrasta. Obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem, jako językiem ojczystym. Na ten imponujący wynik składa się nie tylko ludność samej Hiszpanii, ale oczywiście i wielu innych krajów. W wielu krajach właśnie hiszpański jest głównie nauczanym językiem obcym. Również u nas w Polsce można zauważyć znaczny wzrost popularności języka hiszpańskiego. Coraz więcej szkół, gimnazjów czy liceów wprowadza hiszpański, jako drugi nauczany język obcy.
Dla nas Polaków z pewnością dobrą wiadomością jest fakt, że stosunkowo łatwo nam idzie nauka tego języka. Skoro opanowaliśmy jeden z najtrudniejszych języków świata, za jaki uznawany jest język polski to z pewnością poradzimy sobie z językiem hiszpańskim. Znajomość hiszpańskiego to z pewnością szansa na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów oraz znakomita zabawa.
Język włoski jest jednym z najpiękniejszych dialektów na całym świecie. Oprócz tego, że jest bardzo ładny, w obecnej sytuacji gospodarczej jest jednym z najbardziej dochodowych w całej Unii Europejskiej. Włochy to kraj z wielką zapaścią demograficzną. Z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. Przez co pracownicy zagraniczni zarabiają tam coraz więcej. Posługuje się nim aż 65 milionów ludzi na świecie.

Kalkulacja kosztów:

koszt zajęć języka hiszpańskiego - 30 zajęć x 90 minut (5000 zł); koszt zajęć języka włoskiego - 30 zajęć x 90 minut (5000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki