Język angielski oraz włoski i hiszpański dla początkujących – BO Gdynia

Język angielski oraz włoski i hiszpański dla początkujących

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Język angielski oraz włoski i hiszpański dla początkujących

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Dąbrowa
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa Nr 47 w Gdyni Ul. Nagietkowa 73

Opis:

Nauka angielskiego metodą callana opiera się na konwersacji. W dużej mierze bazuje na metodzie audio-lingwalnej i przypomina sposób, w jaki języka uczy się dziecko – słuchając i automatycznie powtarzając, a gramatyki ucząc się niejako „przy okazji” poprzez obserwację wzorców. Jednak rodzaj stosowanych pytań, konieczność odpowiedzi całym zdaniem i pamięciowe uczenie się reguł i terminów gramatycznych wykluczają takie podobieństwo. Wielokrotne powtarzanie danego zdania i nacisk na poprawność wskazują, iż metoda jest oparta na podejściu behawiorystycznym, który zakłada naukę poprzez wytwarzanie nawyków. Założeniem jest używanie wyłącznie języka nauczanego bez podpowiedzi w języku ojczystym uczniów. Duży nacisk kładzie się na powtórzenia materiału, bowiem w tej metodzie uczniowie nie mogą zapisywać nowych słówek i robić notatek.
Zajęcia dla dorosłych odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut SP 47 ul. Nagietkowa 73
Nauka języka hiszpańskiego w grupie prowadzonej przez wykwalifikowanego lektora na podstawowym poziomie językowym, metodą komunikacyjną rozwijającą wszystkie cztery sprawności językowe: mówienie, czytanie, pisanie i słuchanie.
Coraz większa popularność języka hiszpańskiego sprawiła, że stał się on drugim językiem (po angielskim) używanym w komunikacji międzynarodowej. Liczba użytkowników tego języka na całym świecie stale wzrasta. Obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem, jako językiem ojczystym. Na ten imponujący wynik składa się nie tylko ludność samej Hiszpanii, ale oczywiście i wielu innych krajów. W wielu krajach właśnie hiszpański jest głównie nauczanym językiem obcym. Również u nas w Polsce można zauważyć znaczny wzrost popularności języka hiszpańskiego. Coraz więcej szkół, gimnazjów czy liceów wprowadza hiszpański, jako drugi nauczany język obcy. Dla nas Polaków z pewnością dobrą wiadomością jest fakt, że stosunkowo łatwo nam idzie nauka tego języka. Skoro opanowaliśmy jeden z najtrudniejszych języków świata, za jaki uznawany jest język polski to z pewnością poradzimy sobie z językiem hiszpańskim. Znajomość hiszpańskiego to z pewnością szansa na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów oraz znakomita zabawa.
Zajęcia dla dorosłych odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut SP 47 ul. Nagietkowa 73
Język włoski jest jednym z najpiękniejszych dialektów na całym świecie. Oprócz tego, że jest bardzo ładny, w obecnej sytuacji gospodarczej jest jednym z najbardziej dochodowych w całej Unii Europejskiej. Włochy to kraj z wielką zapaścią demograficzną. Z roku na rok rodzi się coraz mniej dzieci. Przez co pracownicy zagraniczni zarabiają tam coraz więcej. Posługuje się nim aż 65 milionów ludzi na świecie.
Zajęcia dla dorosłych odbywać się będą raz w tygodniu po 90 minut w SP 47 ul. Nagietkowa 73
* ZAPISY ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ PRZEZ BEZPŁATNĄ PLATFORMĘ ELEKTRONICZNĄ (np. EVENEA lub tego typu podobną) ZAPEWNIAJĄC MIEJSCA WG KOLEJNOŚCI ZGŁOSZEŃ

Kalkulacja kosztów:

koszt zajęć języka angielskiego – 30 zajęć x 90 minut 10000
koszt zajęć języka włoskiego – 30 zajęć x 90 minut 5000
koszt zajęć języka hiszpańskiego – 30 zajęć x 90 minut 5000

Szacunkowa łączna wartość projektu

20000 zł

Załączniki