Galeria murali wraz z gablotami dla instytucji kulturalnych w tunelu na Wzgórzu Św. Maksymiliana – BO Gdynia

Galeria murali wraz z gablotami dla instytucji kulturalnych w tunelu na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Galeria murali wraz z gablotami dla instytucji kulturalnych w tunelu na Wzgórzu Św. Maksymiliana

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/WSM/0001
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Autor projektu
Kamil Sarapuk
E-mail
womgdynia@gmail.com
Telefon
798630363
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Południowa ściana w tunelu podziemnym biegnącym pod al. Zwycięstwa, między stacją kolejową Wzgórze Św. Maksymiliana a Skwerem Plymouth.

Opis:

Ciąg pieszo-rowerowy, zawarty głownie w tunelu pod al. Zwycięstwa, jest jednym z miejsc gdzie dziennie przechodzi najwięcej ludzi w całym mieście. Dzięki swojemu usytuowaniu w ważnym punkcie komunikacyjnym oraz obecnej tuż obok galerii handlowej Riviera, tunelem tym dziennie przechodzą tysiące osób, a biorąc pod uwagę plany zabudowy dotyczące pobliskich działek, liczba przechodniów będzie się tylko zwiększać. Obecnie ściany są w całości pokryte pomarańczową farbą, która nie posiada żadnych walorów które by przekładały się na pozytywny odbiór wizualny. Aby odmienić obecny stan rzeczy, należy zająć się zagospodarowaniem ściany która znajduje się po południowej stronie tunelu. Należy stworzyć projekt artystyczny dla tego miejsca. Taki projekt może zostać stworzony przez jednego bądź kilku artystów, którzy współpracując stworzyliby koncepcje, która poza samymi walorami wizualnymi, będzie nawiązywać do dziedzictwa Gdyni i jej modernistycznej architektury, która zapewnia miastu rozpoznawalność na tle innych polskich miast. Tego typu rozwiązania są wprowadzane w podobnych miejscach na całym świecie. Po zakończeniu prac koncepcyjnych pozostanie część realizacji, gdzie wykonaniem zajmie się wyspecjalizowana pracownia lub indywidualny artysta. Osiągnięte rezultaty pozwolą na stworzenie charakterystycznego punktu na artystycznej mapie Gdyni, który dzięki swojej lokalizacji przełoży się na znacznie lepszy odbiór samego miasta. Potencjalną realizację pomysłu należałoby medialnie sprężyć z nadchodzącą 100. Rocznicą uzyskania przez Gdynię, praw miejskich. Dodatkowym elementem projektu jest ustawienie 9 gablot informacyjnych dla gdyńskich instytucji kulturalnych.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Zaprojektowanie muralu50000 zł
9 gablot informacyjnych 90000 zł
Wykonanie muralu149351 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

289351 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki