Festyn z okazji dnia sąsiada – BO Gdynia

Festyn z okazji dnia sąsiada

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Festyn z okazji dnia sąsiada

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
LES/0013
Dzielnica
Leszczynki
Autor projektu
Łukasz Strzałkowski
E-mail
lstrzalkowskii@gmail.com
Telefon
516306324
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Opis:

Dzień Sąsiada to święto, które oficjalnie obchodzone jest na całym świecie. Jego europejskimi prekursorami są Francuzi, nie mają oni jednak oczywiście monopolu na sąsiedzkie działania i to nie oni wmyślili, że warto jest poznawać ludzi ze swojego najbliższego otoczenia. Wykonali jednak dużo, by pokazać pokazać jak ważne są takie wydarzenia i oficjalne ukonstytuowali, że sąsiadom należy się ich własne święto, inspirując do podobnych działań inne kraje Europy.
Celem Dnia Sąsiada jest integracja mieszkańców.
Jeżeli dotychczas nie znamy dobrze swoich sąsiadów, a chcielibyśmy zbudować spajającą nas więź i siec kontaktów na przyszłość, zastanówmy się, czy umożliwi to nam masowa impreza z głośną muzyką i setkami gości. Przede wszystkim należy w gronie sąsiadów zbadać lokalne zapotrzebowanie. Może młode mamy potrzebują wsparcia? Są wśród nas seniorzy, którzy chętnie by się spotykali w swoim gronie? Dzień Sąsiada nie ma być jednorazową imprezą, ale okazją do osiągnięcia tych trwałych i długofalowych sąsiedzkich celów. Dlatego miara sukcesu Dnia Sąsiada nie jest ilość uczestników, czy skala imprezy, ale jakość wspólnego spotkanie.

Kalkulacja kosztów:

Wypożyczenie ław i stołów (550 zł); Zakup licencji do odtwarzania muzyki (500 zł); Sprzątanie terenu usuwanie śmieci (1000 zł); Wynajem toalet przenośnych (150 zł); Poczęstunek (3000 zł); Projekt plakatów/ulotek (500 zł); Zakup sprzętu grillowego (2300 zł); Wynajem nagłośnienia (2000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki