Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej – tymczasowa, przenośna galeria sztuki, instalacje i warsztaty w otwartej przestrzeni Kamiennej Góry – BO Gdynia

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej – tymczasowa, przenośna galeria sztuki, instalacje i warsztaty w otwartej przestrzeni Kamiennej Góry

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej – tymczasowa, przenośna galeria sztuki, instalacje i warsztaty w otwartej przestrzeni Kamiennej Góry

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

ID projektu:

2019/242

Status

Lokalizacja projektu:

Dzielnica Kamienna Góra

Opis:

Projekt polega na stworzeniu dwudniowego, letniego festiwalu sztuki w przestrzeni miasta – wydarzenia otwartego, dostępnego dla wszystkich. Temat festiwalu będzie poświęcony morzu- tematyka morska.
Projekt odpowiada na potrzebę zwiększenia dostępu mieszkańców Gdyni do sztuki współczesnej w różnej formie np. wizualizacje – efektowne oświetlenie terenów zielonych, budynków, dźwiękowe opowieści, instalacje interaktywne. Festiwal umożliwi bezpośredni kontakt uczestników z artystami np. poprzez warsztaty artystyczne.
Oferta festiwalu skierowana jest głównie do mieszkańców Gdyni, a program będzie konsultowany z mieszkańcami dzielnicy, w której festiwal będzie miał miejsce.
Artyści – wystawcy zostaną wybrani w otwartym konkursie przez komisję składającą się z instytucji organizujących wydarzenie.
Festiwal zakłada organizację:
• 10 prac artystycznych/instalacji w przestrzeni dzielnicy (w tym jedna przygotowana przez jednego z artystów wspólnie z mieszkańcami)
• 4 warsztaty artystyczne dla uczestników festiwalu
• 6 spacerów z przewodnikami
• 1 punktu organizacyjnego – biura festiwalowego z pełną informacją i mapką festiwalu
• 1 kameralny koncert – zakończenie festiwalu na scenie na tarasie Kamiennej Góry

W organizacji festiwalu będą uczestniczyć wolontariusze (ok. 20 osób) wyłonieni w otwartym naborze.
Sugerowani partnerzy: Wydział Kultury, Muzeum Miasta Gdyni, Stowarzyszenie Halo Kultura, Art in Public Space, TuBaza, zewnętrzni sponsorzy.
Załącznikiem do projektu jest koncepcja kuratorska artystki Natalii Zalewskiej, która objęta jest prawami autorskimi i również przygotuje prace pod kontem festiwalu.

W przypadku powodzenia festiwalu, koncepcja mogłaby być kontynuowana przez miasto Gdynia –festiwalu wędrującego, gdzie co roku odbywałby się w innej dzielnicy Gdyni, będzie dzięki temu prezentował walory dzielnicy, pokazywał ją oczami artystów, eksponował charakter miejsca.
W 2026 roku będziemy obchodzić 100-lecie uzyskania praw miejskich przez Gdynię. W przypadku sukcesu Festiwalu w 2020 roku, mógłby stanowić cykl wydarzeń artystycznych poświęconych naszemu miastu, będących częścią obchodów jubileuszu i przygotowaniem do wspólnego świętowania przez mieszkańców.

Szacunkowa łączna wartość projektu

110400 zł

Załączniki