Dwie wycieczki jednodniowe oraz dwie wycieczki dwudniowe dla 60 seniorów z Chyloni – BO Gdynia

Dwie wycieczki jednodniowe oraz dwie wycieczki dwudniowe dla 60 seniorów z Chyloni

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Dwie wycieczki jednodniowe oraz dwie wycieczki dwudniowe dla 60 seniorów z Chyloni

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Kordian Kulaszewicz

E-mail: kordian@adaptacja.info

ID projektu:

2019/45

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Budynek/pomieszczenie przystosowany dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, umożliwiające realizację niedużych spotkań edukacyjnych i imprez artystycznych.

Opis:

Celem projektu jest zorganizowanie wycieczek dla seniorów, by mogli zwiedzać nowe miejsca i poznawać kulturę tych miejsc. Seniorzy nie mają przeważnie możliwości, aby samodzielnie pojechać na wycieczkę tym bardziej w odległe miejsce. Nie mają siły na organizację wyprawy ani środków finansowych na jej opłacenie. Często też mają ograniczone zaufanie do biur podróży, w których nie ma kompleksowego podejścia w realizacji wycieczek dla osób starszych. Ich wcześniejsze zabiegane i zapracowane życie, poświęcenie się dla innych i życie rodzinne nie pozwalało na to, aby wyjechać gdzieś poza teren zamieszkania. Spore grono tych osób nie zwiedzało niczego poza Pomorzem. Chcemy pokazać seniorom, że wycieczki są fantastycznym sposobem na spędzenie wolnego czasu, na oderwanie się od rzeczywistości, na wspólną integrację, wymianę doświadczeń i rozmowy w nowym miejscu i otoczeniu. Senior będzie miał wsparcie podczas wycieczek, dlatego mimo swojego wieku może być nadal aktywnym turystą, wypocząć aktywnie i miło spędzić czas czując się bezpiecznie. Realizacja projektu pozwoli na to, by zorganizować dla seniorów kolejne wycieczki w nowe miejsca. Życie seniora wcale nie musi być nudne, pozbawione aktywności i wypełnione rutyną. Jest to najlepszy i najspokojniejszy czas, który senior może przeznaczyć sam dla siebie.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki