Duży naturalny wybieg dla psów w Redłowie przy ul. Cylkowskiego – BO Gdynia

Duży naturalny wybieg dla psów w Redłowie przy ul. Cylkowskiego

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Duży naturalny wybieg dla psów w Redłowie przy ul. Cylkowskiego

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
RED/0023
Dzielnica
Redłowo
Autor projektu
Aleksandra Kurek
E-mail
aleksandra.kurek.gdy@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

ul Cylkowskiego 37

Opis:

Projekt obejmuje budowę naturalnego psiego wybiegu na zaniedbanym leśnym terenie przy ul. Cylkowskiego z sąsiedztwem cmentarza (części radzieckiej). Teren jest codziennie wykorzystywany przez mieszkańców, posiadających psy, jako miejsce, w którym zwierzaki mogą się wybiegać. Niestety, bliska obecność ruchliwych ulic (Cylkowskiego i Legionów), chodnika dla pieszych oraz cmentarza stwarza zagrożenie dla wszystkich uczestników życia społecznego.

Proponuję ogrodzić teren, by móc stworzyć przyjazny i naturalny wybieg dla psów z Redłowa. Ogrodzenie terenu zapewniłoby:
1) bezpieczeństwo przechodniów, spacerujących chodnikiem przy ul. Cylkowskiego;
2) nienaruszanie terenu cmentarza przez nieproszone psie łapki (które niestety cały czas się zdarza);
3) bezpieczeństwo psów, które nie miałby możliwości wybiec na ulicę.

Projekt obejmuje postawienie ogrodzenia wokół terenu, dwóch śmietników oraz ławek dla właścicieli psów. Co najważniejsze, projekt zakłada pozostawienie terenu w całkowicie naturalnym stanie (drzewa, krzaki). Wejście na psi wybieg znajdowałoby się od strony ul. Cylkowskiego oraz Wiosny Ludów (tak przebiega aktualnie „szlak pieszy”). Ze względu na bardzo nieprzyjemne i niebezpieczne zejście do tego leśnego ekosystemu z ul. Wiosny Ludów (patrz załączone zdjęcia), projekt również przewiduje budowę kilku stopni/schodów, ułatwiających zejście.

Miejsce przyjazne psom w tej części dzielnicy jest już niezwykle potrzebne. W najbliższym czasie potrzeba stanie się jeszcze większa, ze względu na powstający ogromny kompleks mieszkalny SEMEKO – liczba właścicieli psów zamieszkujących tę część Redłowa na pewno znacznie się zwiększy.

Szczerzę liczę na Państwa poparcie!

Szacunkowa łączna wartość projektu

99790 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki