Dostosowanie końcowego odcinka ul. Zielonej do ruchu rowerowego (od końca istniejącej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zielonej/od ul. Rybaków) poprzez uspokojenie ruchu na drodze – BO Gdynia

Dostosowanie końcowego odcinka ul. Zielonej do ruchu rowerowego (od końca istniejącej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zielonej/od ul. Rybaków) poprzez uspokojenie ruchu na drodze

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Dostosowanie końcowego odcinka ul. Zielonej do ruchu rowerowego (od końca istniejącej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zielonej/od ul. Rybaków) poprzez uspokojenie ruchu na drodze

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/BAD/0008
Dzielnica
Babie Doły
Autor projektu
Wojciech Kukla
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Ul. Zielona, od końca istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Zielonej w stronę północną

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz wygodnych połączeń rowerowych na Babich Dołach!

Zadania do realizacji w ramach projektu:
Opracowanie i wdrożenie projektu organizacji ruchu dla skrzyżowania ul. Rybaków/Zielona, zakładający możliwość bezpiecznego włączenia się do ruchu z drogi rowerowej na jezdnię.
Montaż lub budowa progów wyspowych na ul. Zielonej, na końcowym odcinku ulicy (od zakończenia istniejącej drogi rowerowej).

Dzięki tworzeniu tras rowerowych wspieramy zrównoważoną mobilność miejską – zachęcamy do poruszania się po dzielnicy na rowerze, czyli w sposób bezpieczny i ekologiczny.

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Opracowanie i wdrożenie projektu organizacji ruchu dla skrzyżowania ul. Rybaków/Zielona10000 zł
Zaprojektowanie i budowa/montaż progów wyspowych (dokładna lokalizacja do ustalenia)216980 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

226980 zł

Mapa Lokalizacji