Doposażenie placu zabaw w Gdyni przy ul. Źródło Marii 16 w huśtawkę bez oparć dla dzieci starszych – BO Gdynia

Doposażenie placu zabaw w Gdyni przy ul. Źródło Marii 16 w huśtawkę bez oparć dla dzieci starszych

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Doposażenie placu zabaw w Gdyni przy ul. Źródło Marii 16 w huśtawkę bez oparć dla dzieci starszych

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
WIK/0021
Dzielnica
Wielki Kack
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Gdynia ul. Źródło Marii 16

Opis:

Celem projektu jest doposażenie istniejącego placu zabaw w pojedynczą huśtawkę wahadłową bez oparcia, z siedziskiem typu deska.
Plac zabaw przy ul. Źródło Marii 16 (za domem parafialnym) otwarto w 2019 roku i wybudowano ze środków Rady Dzielnicy Wielki Kack oraz Miasta Gdynia. Zlokalizowany jest na terenie należącym do Parafii pw. św. Wawrzyńca, który użyczono pod ten cel dzięki przychylności Księdza Proboszcza Jarosława Edwarda Piotrowskiego.
Teren placu zabaw podzielono funkcjonalnie na strefy zabaw dla dzieci małych i starszych. W strefie zabaw dla maluszków znajduje się huśtawka z siedziskiem kubełkowym oraz tzw. bocianie gniazdo. W strefie zabaw dla starszaków niestety brakuje klasycznej huśtawki. Dzieci starsze chcąc skorzystać z tej atrakcji usilnie wciskają się w siedziska kubełkowe huśtawki dla maluszków lub stają na jego oparciach. Powoduje to zagrożenie dla zdrowia dzieci oraz duże ryzyko uszkodzenia tego elementu. Odpowiedzią rozwiązującą ten problem jest doposażenie placu zabaw w huśtawkę wahadłową bez oparć z siedziskiem typu deska, odpowiednią dla dzieci starszych. Huśtawka miałaby zostać zlokalizowana na dolnym tarasie placu, w jego tylnej części. Niezbędnym elementem uzupełniającym atrakcję jest położenie około 30 m2 nawierzchni bezpiecznej z mat gumowych przerostowych, które zostały również zastosowane pod pozostałymi elementami na tym obiekcie.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki