Domki/hotele dla owadów w trzech lokalizacjach: ZSP nr 3, Leśna Polana, Park Kieszonkowy przy ul. Miętowej – BO Gdynia

Domki/hotele dla owadów w trzech lokalizacjach: ZSP nr 3, Leśna Polana, Park Kieszonkowy przy ul. Miętowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Domki/hotele dla owadów w trzech lokalizacjach: ZSP nr 3, Leśna Polana, Park Kieszonkowy przy ul. Miętowej

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Anna Brzeska-Cupisz

E-mail: india@onet.pl

Telefon: 502663384

ID projektu:

2020/210

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

ZSP nr 3 ul. Nagietkowa 73 Leśna Polana ul. Szafranowa Park Kieszonkowy ul. Miętowa

Opis:

Domki dla owadów spełniają bardzo ważną funkcję w zakresie szeroko rozumianej ekologii. Owady przynoszą do nich pożywienie, mogą tam również składać jajka. Domki zapewniają różnym gatunkom bezkręgowców schronienie i możliwość budowy gniazd oraz bezpiecznie przetrwanie zimy np. biedronkom i motylom, co automatycznie przekłada się na przedłużenie gatunku. W hotelach dla owadów bardzo często zimują pszczoły i osy samotnice, które wiosną zapylają rośliny oraz zwalczające mszycę biedronki.
Hotele dla owadów są wykorzystywane przez ogrodników, hodowców owoców i warzyw w celu poprawy zapylania kwiatów roślin owadopylnych, a także stawiane jako forma czynnej ochrony przyrody.
Kształt, użyte materiały i rozmiary budowli zależą od jej celu i wymagań owadów, jakie chce się zwabić. Do budowy hoteli i domków dla owadów wykorzystuje się odpady i materiały naturalne. Dobrym materiałem budowlanym są suche kamienie, stare kafle, cegły, a także drewno, pnie, gałęzie, słoma, glina, związane w pęki pędy bambusa i trzcin, suche liście, patyki i kora. Różnorodność zastosowanych materiałów oraz różne rozmiary otworów przyciągają zróżnicowane gatunki owadów.

Szacunkowa łączna wartość projektu

6000 zł

Załączniki