Dni zabytkowej ulicy Focha z piknikiem, DJ’em i animacjami dla dzieci – BO Gdynia

Dni zabytkowej ulicy Focha z piknikiem, DJ’em i animacjami dla dzieci

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Dni zabytkowej ulicy Focha z piknikiem, DJ’em i animacjami dla dzieci

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/WSM/0009
Dzielnica
Wzgórze Św. Maksymiliana
Autor projektu
Małgorzata Sokołowska
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Ul. Focha mieści się w sercu dzielnicy Wzgórze Świętego Maksymiliana, jest jedną z najstarszych ulic Miasta Gdyni oraz przykładem modernizmu.

Opis:

Ul. Marszałka Ferdynanda Focha to piękna zabytkowa, wyjątkowo wąska uliczka przyciągająca wiele osób interesujących się modernizmem. Zawsze mocno ozdobiona w święta. Ulica ta ostatnio została „zmodernizowana” dzięki Traffic Design oraz kilku nowym mieszkańcom, którzy odnowili stare domy.
Celem projektu jest uściślenie więzi sąsiedzkich mieszkańców dzielnicy wzgórza oraz zapoznanie z historią jednej z najstarszych ulic Gdyni. Dodatkowe animacje przyciągną mieszkańców w różnym wieku.
Na ulicy mieszkają zarówno osoby starsze, które chętnie dzielą się historią Gdyni, osoby mające dzieci w różnym wieku (od nastolatka po noworodki) jak i nowe pary. Chcemy, aby ulica dzięki centralnemu położeniu mogła scalić wzgórze oraz dzielić się swoją wyjątkowością z innymi.
Na ulicy Focha planowane jest zorganizowanie spotkania ulicznego w godzinach 16:00-20:00 wraz z muzyką, poczęstunkiem i animacjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczącymi historii naszej ulicy. Wszystko w celu uściślenia więzi sąsiedzkich oraz zaprezentowania nowej odsłony tej zabytkowej ulicy lokalnym mieszkańcom.
Za wnioskowane fundusze zostanie opłacony DJ wraz z niezbędnymi opłatami praw autorskich (ZAIKS) oraz drobnym poczęstunek w postaci zimnych przekąsek, napojów, być może kiełbaski z grilla jeśli sąsiedzi odpala takie na swojej posesji.
Planowane jest wstrzymanie ruchu ulicznego przez kilka godzin trwania pikniku. W związku z tym iż jest to boczna, jednokierunkowa uliczka, nie zakłóci to ruchu ulicznego w mieście.
Ponadto:
– mieszkańcy sami zapewnią dodatkowe oświetlenie lamkami jako ozdoby
– mieszkańcy sami zapewnią stoły i krzesła
– mieszkańcy udostępnią prąd do podłączenia konsoli dla DJ’a oraz nagłośnienia, jeżeli nie będzie to możliwe z miejskiej latarni
– w ramach integracji mieszkańcy sprzątnął ulicę razem z uczestnikami po wydarzeniu
– koordynator wystąpi z prośbą do ZDiZ o zamknięcie ulicy w godzinach trwania ulicznego pikniku

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
DJ (2-4 h), obsługa techniczna, nagłośnienie3000 zł
Animacje dla dzieci (2h)2000 zł
koordynacja projektu1500 zł
Ratownik medyczny (4h X70 zł = 280 zł)280 zł
Poczęstunek (200 os. X 15 zł = 3000)3000 zł
Zakup licencji do odtwarzania muzyki 500 zł
Wynajem toalety przenośnej300 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

10580 zł

Mapa Lokalizacji