Czysta Dzielnica -pi(e)suary i strefy czystości dla psów. Etap I „Grabówek” – BO Gdynia

Czysta Dzielnica -pi(e)suary i strefy czystości dla psów. Etap I „Grabówek”

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Czysta Dzielnica -pi(e)suary i strefy czystości dla psów. Etap I „Grabówek”

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko:

E-mail: katarzynajedrzejewska72@wp.pl

ID projektu:

2018/276

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

Niewielkie obszary zlokalizowane na terenie dzielnicy Grabówek, rozmieszczone wzdłuż ulic - Morskiej, Komandorskiej, Okrzei, Kapitańskiej, Beniowskiego i Kołłątaja.

Opis:

Bywa, że spacerując lub biegając jesteśmy narażeni na ubrudzenie się psimi odchodami. Jest to szczególnie frustrujące dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, rodziców prowadzących wózki swoich pociech, a także rowerzystów wjeżdżających w psią kupę. Z tego wynika, że pozostawione przez psich opiekunów nieczystości stają się źródłem wielu negatywnych emocji. W zaistniałej sytuacji pomyślałyśmy, by zaradzić problemowi poprzez ustawienie przy głównych ulicach Grabówka pi(e)suarów i psich stref czystości. Pie(e)suar powstał w wyniku obserwacji psich zachowań. Zapewnia komfort psom, czystość otoczeniu i jest bezobsługowy. Umożliwia też montaż zasobników na czyste i śmietników na zużyte woreczki. Często słyszymy skargi, że opiekunowie psów muszą pokonywać duże odległości, nim wyrzucą pełne woreczki do śmieci. Pojemniki montowane na pi(e)suarze rozwiązują ten problem. Kolejnym proponowanym przez nas rozwiązaniem są strefy czystości, tzw. psie toalety. Są to konstrukcje o powierzchni 3×3 metry, mocowane do zakotwiczonych w podłożu słupków. Z przodu ogrodzenia zamontowana jest bramka, którą po zamknięciu otworzy tylko opiekun psa. Wnętrze konstrukcji zawiera murek stymulujący potrzebę fizjologiczną oraz podłoże wysypane piachem. Również tam proponujemy umieszczenie pojemnika na nowe i śmietnika na zużyte woreczki. Rozmieszczone na terenie dzielnicy pi(e)suary i psie toalety zaprocentują oszczędnościami związanymi z remontami budynków, wymianą roślinności i walką z korozją. Instalacje te poprawią również wizerunek mieszkańców i ich dzielnicy. Obecny projekt zakłada ustawienie 15 pi(e)suarów i 4 stref czystości, będących sprawdzianem, czy forma ta spotka się z akceptacją mieszkańców, a co najważniejsze ich pupili. Jeżeli tak, będziemy zabiegały o następne instalacje w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego.

Szacunkowa łączna wartość projektu

89617.2 zł

Załączniki