Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców Redłowa – BO Gdynia

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców Redłowa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców Redłowa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Redłowo
Status:
Wycofany przez autora
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

ul. Cylkowskiego 5, Szkoła Podstawowa nr 34

Opis:

Gry planszowe to doskonała, atrakcyjna rozrywka, która bez problemu łączy pokolenia i wiąże dobra zabawę z edukacją i rozwojem umiejętności społecznych. Projekt „Zgrane Redłowo” chce wykorzystać te zalety, by nie tylko dostarczyć mieszkańcom okazji do spotkań, lecz też pomóc zintegrować się w niewymuszony sposób, poszerzyć swoje możliwości i aktywnie odpocząć – tym bardziej, że w większość planszówek mogą grać jednocześnie młodsi i starsi uczestnicy. Spotkania będą odbywały się cyklicznie co dwa miesiące; będą darmowe.
Gry bez prądu mają udowodnione pozytywne działanie na rozwój psychoruchowy dzieci, a u starszych graczy – utrwalanie umiejętności miękkich, jak planowanie strategiczne, decyzyjność, kooperacja, co w przypadku regularnych spotkań zostanie dodatkowo utrwalone u uczestników, przynosząc korzyść poza samą rozrywką.
Wśród gier planszowych znajdują się tytuły dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po dorosłych, edukacyjne, towarzyskie i strategiczne. Doświadczeni animatorzy będą stale opiekować się każdą grupą grających, pomagając opanować zasady, rozgrywać partie, prowadząc zajęcia i turnieje z nagrodami. Przy sprzyjających warunkach spotkania będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu.
Proponowane miejsce realizacji spotkań – Szkoła Podstawowa nr 34, ul. Cylkowskiego 5

Kalkulacja kosztów:

Zakup gier planszowych (maks. 50 sztuk) 5000
Opieka 2 animatorów nad 4 spotkaniami (200zł x 2 x 4) 1600
Przeprowadzenie turniejów z nagrodami (200zł x 2 x 4) 1600
Promocja 1000

Szacunkowa łączna wartość projektu

9200 zł

Załączniki