Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack – BO Gdynia

Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykliczne spotkania z grami planszowymi dla wszystkich mieszkańców dzielnicy Wielki Kack

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Paweł Kurski

E-mail: nasze.sprawy.15@wp.pl

ID projektu:

2019/343

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Opis:

Gry planszowe to doskonała, atrakcyjna rozrywka, która bez problemu łączy pokolenia i wiąże dobra zabawę z edukacją i rozwojem umiejętności społecznych. Projekt „Spotkania z grami planszowymi” dla dzielnicy Wielkie Kack chce wykorzystać te zalety, by nie tylko dostarczyć mieszkańcom okazji do spotkań, lecz też pomóc zintegrować się w niewymuszony sposób, poszerzyć swoje możliwości i aktywnie odpocząć – tym bardziej, że w większość planszówek mogą grać jednocześnie młodsi i starsi uczestnicy. Spotkania będą odbywały się cyklicznie co dwa miesiące, by móc spełnić cel integracyjny; będą darmowe.
Gry bez prądu mają udowodnione pozytywne działanie na rozwój psychoruchowy dzieci, a u starszych graczy – utrwalanie umiejętności miękkich, jak planowanie strategiczne, decyzyjność, kooperacja, co w przypadku regularnych spotkań zostanie dodatkowo utrwalone u uczestników, przynosząc korzyść poza samą rozrywką.
Wśród gier planszowych znajdują się tytuły dla każdej grupy wiekowej: od przedszkolaków po dorosłych, edukacyjne, towarzyskie i strategiczne. Doświadczeni animatorzy będą stale opiekować się każdą grupą grających, pomagając opanować zasady, rozgrywać partie, prowadząc zajęcia i turnieje z nagrodami. Przy sprzyjających warunkach spotkania będą mogły odbywać się na świeżym powietrzu, co dodatkowo uatrakcyjni ej dla mieszkańców Małego Kacka i umożliwi skorzystanie z gier w formacie maxi/ogrodowym.
Proponowane miejsce realizacji spotkań – Przystań Lipowa 15, 81-572 Gdynia Wielki Kack

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki