Cykl warsztatów z robotyki dla dzieci oraz zakup laptopa do nauki programowania w Bibliotece Dąbrowa – BO Gdynia

Cykl warsztatów z robotyki dla dzieci oraz zakup laptopa do nauki programowania w Bibliotece Dąbrowa

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykl warsztatów z robotyki dla dzieci oraz zakup laptopa do nauki programowania w Bibliotece Dąbrowa

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
DAB/0043
Dzielnica
Dąbrowa
Autor projektu
KATARZYNA NOWACZYK
E-mail
k.nowaczyk@bibliotekagdynia.pl
Telefon
586297201
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2020

Lokalizacja projektu:

Gdynia, ul. Nagietkowa 73

Opis:

Pierwsze warsztaty z robotyki odbyły się w Bibliotece na Dąbrowie w 2016 r. W kolejnych latach były finansowane z różnych źródeł i zawsze było więcej chętnych niż miejsc, które mogliśmy zaoferować.
Projekt ma odpowiedzieć na potrzeby poznawcze dzieci, przekonać je, że nauka jest nie tylko potrzebna, ale przyjemna i ciekawa. Głównym celem projektu jest rozwinięcie zainteresowań dzieci światem robotyki. Na zajęcia zapisują się zazwyczaj dzieci, które zetknęły się wcześniej z robotami i chcą doskonalić się w twórczym rozwiązywaniu problemów.

W ramach projektu będzie realizowany bezpłatny cykl warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat.Uczestnicy zajęć będą doskonalić się w programowaniu i konstruowaniu robotów w oparciu o dwa zestawy LOFI ROBOT. Dzieci poznają podstawowe prawa fizyki i matematyki w trakcie zabawy oraz stworzą konstrukcje, rozwijając wyobraźnię i umiejętności manualne. Zestawy LOFI ROBOT nie dają gotowych rozwiązań, wymagają skręcania komponentów i rozwijają kreatywność. W każdej grupie, liczącej 5 osób , uczestnicy będą pracować w mniejszych zespołach, ucząc się jak wzajemnie sobie pomagać i dzielić odkryciami. Każdy zespół będzie dysponował jednym komputerem i jednym zestawem LOFI Robot. Mała ilość osób w grupie pozwoli na indywidualne podejście do każdego uczestnika.

Planujemy stworzyć pięć grup, z których każda spotka się pięć razy po 90 minut (jedno spotkanie w tygodniu) . Trzy grupy będą pracowały przed wakacjami , dwie po wakacjach w 2021r. Zajęcia odbędą się w Filii nr 20 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.
Rekrutację i korespondencję z rodzicami będzie prowadzić pracownik Biblioteki na Dąbrowie. Zgłaszać dzieci do udziału w warsztatach będzie można wyłącznie drogą elektroniczną. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o wpisaniu na listę uczestników i do poszczególnych grup będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Filia nr 20 posiada dwa zestawy LOFI Robot. Projekt zakłada zakup laptopa potrzebnego do nauki programowania. Czytelnicy Biblioteki na Dąbrowie będą mogli korzystać z laptopa poza godzinami zajęć z robotyki.

Spotkania organizowane w ramach projektu będą trwały od stycznia do listopada 2021 r.

Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki