Cykl warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania dla wszystkich mieszkańców dzielnicy – BO Gdynia

Cykl warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania dla wszystkich mieszkańców dzielnicy

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykl warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania dla wszystkich mieszkańców dzielnicy

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Ewa Dygaszewicz

E-mail: ewadygaszewicz@gmail.com

ID projektu:

2019/106

Status

Wybrany do realizacji

Lokalizacja projektu:

Szkoła Podstawowa nr 26 w Gdyni, ul. Tatrzańska 40 i budynek nr 2, ul. Wolności 25. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, ul. Wolności 22 B. "Effetha" Gdyńskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących Ich Rodzin i Przyjaciół, Warszawska 76, 81-309 Gdynia.

Opis:

Projekt Cykl warsztatów dotyczących zdrowego odżywiania dla wszystkich mieszkańców dzielnicy jest skierowany do wszystkich mieszkańców dzielnicy Działki Leśne i będzie składał się z dwóch elementów:
1. Cyklu warsztatów otwartych dla mieszkańców dzielnicy.
2. Warsztatów o żywieniu dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni, ul. Tatrzańska 40 i budynek nr 2, ul. Wolności 25 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, ul. Wolności 22B.

Ad 1.
Spotkania warsztatowe będą prowadzone w różnych, łatwo dostępnych miejscach dzielnicy aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, w szkołach zlokalizowanych w dzielnicy, bibliotece oraz salach Parafii rzymskokatolickiej św. Stanisława Kostki.
Opis i zakres tematyczny cyklu warsztatów.
Podczas cyklu spotkań przedstawione zostaną podstawowe zasady zdrowego odżywiania, dotyczące regularności spożywanych posiłków i ich składu. Uczestnicy wykładów dowiedzą się jak zaplanować swój jadłospis, aby był pełnowartościowy i indywidualny, o wpływie diety na przyjmowane leki czy suplementy. Będą przekazane istotne informacje o składzie żywności fast food i popularnych przekąsek. Słuchacze poznają fakty i mity na temat picia wody, używania soli, cukru i mąki, a także o piciu herbaty, kawy i stosowaniu ziół.
Podczas i po każdym z wykładów będzie możliwość zadania pytań i konsultacji indywidualnych z dietetykiem.
Po każdym wykładzie uczestnicy otrzymają opracowane materiały zawierające poruszane zagadnienia.
Dodatkowym atutem realizowanego projektu będzie integracja mieszkańców dzielnicy Działki Leśne.

Ad 2.
Warsztaty o żywieniu skierowane do uczniów będą przeprowadzone w każdej klasie, podczas godziny wychowawczej, we współpracy z nauczycielami szkół biorących udział w projekcie.

Opis i zakres tematyczny warsztatów dla uczniów.
Na początku zajęć nastąpi krótkie wprowadzenie w tematykę podstawowych zasad zdrowego odżywiania i omówiony zostanie cel warsztatów. Następnie uczniowie będą mieli możliwość sprawdzić ile węglowodanów prostych, w przeliczeniu na kostki cukru, znajduje się w popularnych przekąskach i napojach. Dzieci nauczą się jak czytać etykiety zamieszczone na produktach spożywczych. Warsztaty będą prowadzone w sposób interaktywny i dostosowany do wieku danej grupy.

Szacunkowa łączna wartość projektu

9870 zł

Załączniki