Cykl spotkań z autorami, publicystami, podróżnikami i ludźmi kultury w bibliotece na Cisowej – BO Gdynia

Cykl spotkań z autorami, publicystami, podróżnikami i ludźmi kultury w bibliotece na Cisowej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykl spotkań z autorami, publicystami, podróżnikami i ludźmi kultury w bibliotece na Cisowej

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2023/CIS/0005
Dzielnica
Cisowa
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2023

Lokalizacja projektu:

Biblioteka Cisowa znajduje się przy ul. Chylońskiej 237 na parterze budynku Przystani Chylońska 237. Biblioteka dysponuje bogatym księgozbiorem, przeznaczonym zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży oraz audiobooki. W ofercie znajdziemy także gry planszowe. Zgodnie z hasłem "zostań na dłużej", w bibliotece znajdziemy przestrzeń do relaksu oraz do pracy dla czytelników w każdym wieku. W wypożyczalni można skorzystać z ławeczki oraz okrągłych, designerskich siedzisk do czytania. Dla ceniących sobie ciszę, istnieje wydzielona czytelnia na antresoli, z kolei w podziemiu - specjalne miejsce spotkań w formie klubowej. Latem czytelnicy zyskują dostęp do sąsiadującego z filią tarasu. W bibliotece znajdziecie również: stanowiska komputerowe z darmowym internetem, wrzutnię do książek oraz już wkrótce - studio do nagrywania podcastów. Budynek przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy wejściu nie ma żadnych schodów, a w dostępie do pozostałych części budynk

Opis:

W ramach projektu zostanie zrealizowany cykl spotkań z autorami, publicystami, podróżnikami i ludźmi kultury, który urozmaici ofertę Biblioteki w dzielnicy Gdynia Cisowa, jak również zachęci mieszkańców do spędzania w niej wolnego czasu.. Inicjatywa polega na zaproszeniu przynajmniej raz w miesiącu do biblioteki autora książek, publicystę, dziennikarza – kogoś, kto ,,zarazi” mieszkańców swoją pasją.

Szczegółowy plan imprez sporządzi Biblioteka dostosowując harmonogram ich realizacji do planu działalności kulturalnej biblioteki.

Na projekt składa się:
– organizacja wydarzeń dla dzieci i młodszej młodzieży (spotkania autorskie z pisarzami, warsztaty)
– organizacja wydarzeń dla dorosłych i starszej młodzieży (spotkania z ludźmi kultury, mediów i podróżnikami etc).

Dzięki realizacji projektu „Kultura w bibliotece” mieszkańcy Gdyni Cisowej będą bezpłatnie korzystać z oferty kulturalnej biblioteki. Gdynianie będą mogli w przyjaznej atmosferze spotkać ciekawych ludzi, porozmawiać z nimi, zadać kilka pytań. Takie spotkania sprzyjają integracji lokalnej społeczności, wymianie myśli i doświadczeń. Organizacja spotkań w bibliotece jest również szansą na dotarcie do nowej grupy odbiorców i promocję czytelnictwa.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wynagrodzenia dla zaproszonych autorów, publicystów i ludzi kultury100000 zł
Wynagrodzenia dla prowadzących spotkania autorskie, wywiady10000 zł
Promocja spotkań (plakaty, zaproszenia, ulotki)6000 zł
Organizacja imprez (kwiaty, poczęstunek)4000 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

120000 zł