Cykl spotkań w tematyce zero waste w Bibliotece Śródmieście – BO Gdynia

Cykl spotkań w tematyce zero waste w Bibliotece Śródmieście

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Cykl spotkań w tematyce zero waste w Bibliotece Śródmieście

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Śródmieście
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni filia nr 2

Opis:

Projekt ma na celu przedstawić mieszkańcom Dzielnicy Śródmieście idee ekologicznego stylu życia z uwzględnieniem zyskujących coraz większe zainteresowanie rozwiązań zero waste. Projekt zakłada zrealizowanie spotkań ze specjalistami oraz praktykami, dzięki czemu uczestnicy i uczestniczki będą mogli zapoznać się z użytecznymi wskazówkami oraz posłuchać porad dotyczących możliwych zmian codziennych nawyków, jak i tych dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące dobrego planowania codziennych aktywności, takich jak na przykład świadome robienie zakupów, zmniejszenie zużycia plastiku, dawanie drugiego życia starym przedmiotom, znajdowanie nowego zastosowania dla już posiadanych przedmiotów, przechowywanie żywności, ekologiczne kosmetyki i środki czystości. Zero waste to przemyślane wybory, świadome oraz racjonalne nabywanie dóbr, troska o środowisko, zdrowy tryb życia i tym samym oszczędności finansowe.
Spotkania w ramach projektu realizowane będą w Bibliotece Śródmieście, która jest ważnym punktem na mapie dzielnicy, rozwijającej idee dbania o środowisko. W ramach projektu opracowany zostanie cykl nieodpłatnych wydarzeń o charakterze edukacyjnym i rodzinnym, mającym na celu zagospodarowanie czasu wolnego poprzez integrację i rozwój pasji mieszkańców dzielnicy w każdym wieku.
Harmonogram: przygotowanie ulotek oraz kampanii promocyjnej w mediach społecznościowych Biblioteki. Dystrybucja plakatów na terenie Śródmieścia. I etap: (od marca do czerwca 2022) – 2 wykłady, 3 warsztaty. II etap (od września do listopada 2022) – 2 wykłady, 3 warsztaty, 1 wydarzenie integrujące. III etap (grudzień 2022)- rozliczenie projektu.

Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane, W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia, tak aby nie uległa zmianie kwota projektu.
W trakcie realizacji projektu poszczególne etapy harmonogramu mogą ulec przesunięciu.

Kalkulacja kosztów:

4 wykłady 2500
6 warsztatów 7300
Promocja (plakaty, ulotki, reklama na FB) 200

Szacunkowa łączna wartość projektu

10000 zł

Załączniki