Cykl spotkań dla dzieci, dorosłych i seniorów w Bibliotece Wzgórze.
Strona Główna
Złożone projekty
Cykl spotkań dla dzieci, dorosłych i seniorów w Bibliotece Wzgórze.

Lokalizacja projektu:
Opis:
Projekt zakłada organizację zajęć kulturalnych i rozwojowych dla mieszkańców dzielnicy Wzgórze Św. Maksymiliana – dzieci, dorosłych i seniorów.
Spotkania mają na celu aktywizację i integrację społeczności lokalnej poprzez stworzenie bezpłatnej, dostępnej dla każdego oferty.
Obecnie w dzielnicy, brak jest centrów aktywizacji lokalnej o charakterze Przystani działających w odległych od centrum rejonach miasta. Sercem dzielnicy, miejscem spotkań i wolnej wymiany myśli mieszkańców pozostaje Biblioteka Wzgórze. Wychodząc naprzeciw mieszkańcom proponujemy zajęcia, które znacznie poszerzają ofertę kulturalno-edukacyjną miejsca, a które wynikają z naszych obserwacji i znajomości środowiska lokalnego.
Działania:
– Zajęcia sensoplastyki dla dzieci w wieku 1-3 r.ż.
Zajęcia z plastyki sensorycznej rozwijające zmysły najmłodszych. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem naturalnych, bezpiecznych dla dzieci materiałów.
Planujemy 2 spotkania.
-Przedstawienia teatralne dla dzieci
Planujemy 4 przedstawienia w wykonaniu profesjonalnych grup teatralnych.
-Warsztaty logorytmiczne dla dzieci w wieku 3-6 lat
Logorytmika łączy zajęcia logopedyczne i ruchowe wspierając rozwój mowy, motoryki i rozwój poznawczy dziecka.
Planujemy 2 spotkania.
-Warsztaty storytellingu dla dzieci w wieku 7-12 lat
Planujemy 2 spotkania.
-Międzypokoleniowe warsztaty rękodzieła
Warsztaty dla każdego, kto chciałby spróbować swoich sił w wyplataniu makramy, linorycie, marblingu czy tworzeniu wianków z krepinowych kwiatów, bez względu na poziom umiejętności artystycznych.
Planujemy 4 spotkania.
-Warsztaty tworzenia kolaży poetyckich (poezji w połączeniu z obrazem) dla seniorów
Inspirując się kolażami Wisławy Szymborskiej, uczestnicy warsztatów stworzą kolaże, w których słowo i obraz wzajemnie się uzupełniają.
Planujemy 3 spotkania
-Wystawa powarsztatowa kolaży poetyckich
Uwaga: budżet skalkulowano w oparciu o koszty planowane. W trakcie realizacji projektu zaplanowane kwoty mogą zostać przesunięte pomiędzy poszczególnymi pozycjami budżetu przedsięwzięcia tak, aby nie uległa zmianie ogólna kwota projektu.