Centrum sportów innowacyjnych – rolkowisko do uprawiania longboardingu, minigolfa, hokeja na rolkach z zadaszeniem w Parku Kilońskim (Chylonia) – BO Gdynia

Centrum sportów innowacyjnych – rolkowisko do uprawiania longboardingu, minigolfa, hokeja na rolkach z zadaszeniem w Parku Kilońskim (Chylonia)

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Centrum sportów innowacyjnych – rolkowisko do uprawiania longboardingu, minigolfa, hokeja na rolkach z zadaszeniem w Parku Kilońskim (Chylonia)

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
OGM/0039
Dzielnica
Ogólnomiejski
Autor projektu
Bogdan Miloch
E-mail
bogdan@miloch.pl
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2019

Lokalizacja projektu:

Potrzebny maksymalnie szeroki prostokąt - długość można dostosować.

Opis:

Centrum sportów innowacyjnych będzie miejscem gdzie sportowcy i amatorzy longboardingu, hokeja na rolkach i minigolfa będą mogli trenować.

Certyfikowanych pól krytych do gry w minigolfa w Polsce jeszcze nie ma, podczas gdy ten sport u naszych sąsiadów jest bardzo rozwinięty. W przypadku sportów rolkowych jedyne tego typu obiekty istnieją we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie, przez co zawodnicy z Trójmiasta nie mają szans trenować swoich umiejętności poza sezonem letnim.

Minigolf to ciekawa forma sportu i rekreacji dla całej rodziny, która cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Projekt budowy minigolfa zakłada stworzenie 18 pól do gry o różnych stopniach trudności. Pola zostaną wykonane zgodnie z wytycznymi Światowej Federacji Minigolfa, co pozwoli na zorganizowanie zawodów na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Gra w minigolfa może wspomóc rozwój dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i starszych:
– buduje relacje i pozwala na wspólne spędzaniu czasu
– pozwala na zdrową sportową rywalizację
– ćwiczy koncentrację i panowanie nad emocjami
– wspiera rozwój fizyczny i sprzyja regularnej aktywności.

Warto wiedzieć, że jedyny trójmiejski Minigolf w Sopocie zostanie wkrótce zlikwidowany, a więc pole w Gdyni może być jego godnym następcą.

Longboard dancing to stosunkowo młoda dziedzina sportów miejskich, która swoje początki ma już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Jest to sport, który polega na wykonywaniu różnych kroków „tanecznych” oraz tricków w czasie jazdy na specjalnie skonstruowanej ku temu deskorolce: longboardzie, który jest dłuższy oraz szerszy niż standardowy skateboard, oferując tym samym więcej powierzchni na stawianie stóp.

Odbiorcy projektu: sportowcy i amatorzy. Możliwość organizowania otwartych zawodów, na których będzie można zainteresować się w/w dyscyplinami sportu.
Będzie można uzyskać fachowe porady i uwagi trenerskie. Celem jest zainteresowanie tymi sportami większej rzeszy ludzi.

Kalkulacja kosztów:

Przygotowanie terenu (10000 zł); Płot wysoki (1,5 – 2 m) 47 mb. (14100 zł); Ławki (9 szt.) (9000 zł); Transport, instalacja i zakup torów do minigolfa (18 torów) (140000 zł); Zadaszenie (360000 zł); Śmietniki 2 szt (2000 zł); Obrzeża do torów – kostka brukowa 160 m2 (24000 zł); Bramki 2 szt (8000 zł);

Szacunkowa łączna wartość projektu

567100 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki