Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z ul. Jaskółczą i ul. Swarzewską – BO Gdynia

Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z ul. Jaskółczą i ul. Swarzewską

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Kartuskiej z ul. Jaskółczą i ul. Swarzewską

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/CHY/0011
Dzielnica
Chylonia
Autor projektu
Marek Richert
E-mail
bo.marek.richert@gmail.com
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

Nietypowe skrzyżowanie przy granicy dzielnicy Chylonia i Pustki Cisowskie - Demptowo. Ulica Kartuska biegnąca od strony dworca w Chyloni jest drogą główną a za skrzyżowaniem staje się drogą podrzędną biegnącą w kierunku Demptowa. Drogą nadrzędną za skrzyżowaniem staje się ulica Jaskółcza. Ulica Swarzewska jest drogą podrzędną na równi z ulicą Kartuską od strony Demptowa. Dla kierowców wyjeżdżających z Demptowa z drogi podporządkowanej drogą nadrzędną jest ul. Jaskółcza, a równouprawniona jest ul. Swarzewska ale z racji tego że jest po prawej stronie kierowcy z Demptowa powinni ustąpić pierwszeństwa pojazdom na ulicy Swarzewskiej. Niestety często ta zasada nie jest zachowana i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, wymuszeń pierwszeństwa, stłuczek i wypadków.

Opis:

Celem projektu jest zmiana organizacji ruchu na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu. Dzięki projektowi pojazdy przed wjazdem na rondo będą musiały ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom będącym na rondzie. Wyeliminuje to problem wymuszania pierwszeństwa przejazdu, ułatwi mieszkańcom Demptowa wyjazd z dzielnicy a pojazdom z ulicy Swarzewskiej zapewni możliwość bezpiecznego włączania się do ruchu. Pojazdy z Jaskółczej będą musiały zatrzymać się kilka metrów przed rondem -zjazd z ronda na Demptowo. Projekt zakładać będzie przesunięcie dwóch przejść dla pieszych na drugą stronę ścieżki rowerowej na ul. Swarzewskiej oraz na ul. Kartuskiej na wysokości baru Leśne Echo.

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Wymalowanie 1 m2 oznakowania poziomego jezdni (cienkowarstwowo) (około 50 m kw.)4300 zł
Słupek wygradzający213 zł
Jezdnia z kostki betonowej grubości 8 cm około 1 m kw380 zł
Znaki drogowe (4 sztuki)2104 zł
Słupki do montażu znaków (4 sztuki)1572 zł
Projekt1714 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

10283 zł

Mapa Lokalizacji