Budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Swarzewskiej i Morskiej – BO Gdynia

Budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Swarzewskiej i Morskiej

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Budowa prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Swarzewskiej i Morskiej

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

Imię i nazwisko: Marcin Bełbot

E-mail: Belbot.marcin@gmail.com

Telefon: 600190340

ID projektu:

2019/61

Status

Lokalizacja projektu:

Projekt dotyczy skrzyżowania ulic Swarzewskiej i Morskiej (wyjazdu z ulicy Swarzewskiej w Morską)

Opis:

Projekt dotyczy budowy dodatkowego pasa jezdni „prawoskrętu” wyłącznie do skrętu w prawo, na skrzyżowaniu ulic Swarzewskiej i Morskiej. Mimo iż na ulicy Swarzewskiej przy włączeniu do ulicy Morskiej sygnalizacja świetlna wyposażona jest w strzałkę do skrętu warunkowego, wystarczy jeden pojazd kierujący się prosto lub w lewo, który w takiej sytuacji spowoduje korek drogowy i zablokuje wyraźną większość pojazdów, próbujących się włączyć w ulicę Morską w stronę centrum (w prawo).

Projekt przewiduje zlikwidowanie lub przeniesienie postoju taxi oraz zajęcie niedużej części istniejącego chodnika pod wybudowanie dodatkowej jezdni bitumicznej. Postój taxi można przenieść na ulicę Swarzewską dalej w stronę ulicy Rozewskiej.

Ulicą Swarzewską bardzo często kierują się w stronę centrum mieszkańcy tej części Chyloni, Pustek Cisowskich oraz Demptowa, którzy chcą uniknąć zatorów tworzących się na ulicy Kartuskiej do ulicy Morskiej. Wybudowanie dodatkowego pasa jezdni spowodowałoby zwiększoną płynność pojazdów skręcających w prawo, nieblokowanych przez pojazdy zmierzające w innym kierunku. Dodatkowo projekt przewiduje przebudowę masztu z sygnalizacją świetlną i kilka metrów.

Szacunkowa łączna wartość projektu

94656 zł

Załączniki