Budowa placu sportów miejskich w okolicach skrzyżowania ulic: Sępia, Bławatna i Jastrzębia – BO Gdynia

Budowa placu sportów miejskich w okolicach skrzyżowania ulic: Sępia, Bławatna i Jastrzębia

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Budowa placu sportów miejskich w okolicach skrzyżowania ulic: Sępia, Bławatna i Jastrzębia

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Pustki Cisowskie - Demptowo
Status:
Zakwalifikowany do głosowania
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Obszar zielony przy przedszkolu

Opis:

Projekt polega wybudowaniu na terenie dzielnicy tzw. „Placu sportów miejskich” – obiektu rekreacyjnego na powierzchni ok. 14 x 15m, składającego się z pionowych i poziomych stalowych, ocynkowanych drążków z użyciem technologii łączenia rur kee klump. Oraz betonowych przeszkód o różnej wysokości, a także tablicy z regulaminem i instrukcją użytkowania. Bezpieczna nawierzchnia ma zostać ułożona z płyt EPDM o grubości co najmniej 10mm. Może być użyty tartan lub poliuretan. Wykonanie dostępnego dojścia w postaci nawierzchni kostki 8m2 podjazd dla rowerów i wózków.

W skład elementów parku wchodzą standardowe elementy placu do parkour, freerunningu i streetworkout, 1 ławka , 1 ławka z oparciem i podłokietnikiem, 1 śmietnik oraz tablica informacyjna z regulaminem parku.

W ostatnich latach w Polsce obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój sportów ekstremalnych, w tym także tych mniej znanych takich jak parkour czy freerunning. Sporty te przyciągają coraz szersze rzesze młodzieży, rośnie liczba i poprawia się jakość organizowanych zlotów, warsztatów i pokazów. Polscy pasjonaci tych dyscyplin są zapraszani na coraz większe międzynarodowe wydarzenia. Do przyspieszenia rozwoju tych sportów niezbędne są specjalnie przygotowane place – Parkour Parki – powstające od kilku lat na całym Świecie. Dodatkowo na terenie naszego kraju coraz rzadziej spotykane są urządzenia służące do rozwoju fizycznego młodzieży i dorosłych, ponieważ istniejące od wielu lat na osiedlach i w parkach drążki, drabinki i poręcze gimnastyczne zastępowane są placami zabaw dla dzieci bądź siłowniami zewnętrznymi dla osób starszych.

Stworzenie takiego obiektu będzie niezwykle korzystne dla dzielnicy jak i całego miasta.. Parkour Park byłby idealnym miejscem do rozwijania swoich umiejętności parkourowych oraz nauczania początkujących, ale także z pewnością stałby się miejscem treningu dla innych osób zainteresowanych ogólnym rozwojem fizycznym.
Młodzież mogłaby aktywnie spędzać tam czas, zamiast przesiadywać na ławkach między blokami. Mając miejsce do uprawiania sportu, młodzi ludzie nie będą sięgać po alkohol, papierosy czy inne używki. Na terenie Parkour Parku można organizować warsztaty i pokazy, w których braliby udział zarówno znani traceurzy i freerunnerzy, jak i osoby stawiające swe pierwsze kroki w tych dyscyplinach. Dodajmy, że Parkour Park byłby nie tylko obiektem sportowym, ale też miejscem, szeroko powiązanej z tym stylem życia kreatywności młodych ludzi. Młodzież podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianym sportem, jak również porozmawiać na inne tematy, dzięki tworzy się swoista społeczność osób trenujących.

Kalkulacja kosztów:

Nawierzchnia poliuretanowa 210m2 350zł za m2 73500
Dokumentacja projektowa 10000
Wyposażenie placu sportów miejskich lub stacji treningowej street workoutu, parkouru 100000
Kosz na smieci 1 szt . 2200
Ławka młodzieżowa 1szt. 1500
Tablica informacyjna z regulaminem 1500
Wykonanie dostępnego dojścia w postaci nawierzchni kostki 8m2 podjazd dla rowerów i wózków 5000
Ławka z oparciem i podłokietnikiem 2500

Szacunkowa łączna wartość projektu

196200 zł

Załączniki