Budowa brakującego odcinka drogi rowerowej na Puckiej koło dawnych zakładów mięsnych – BO Gdynia

Budowa brakującego odcinka drogi rowerowej na Puckiej koło dawnych zakładów mięsnych

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Budowa brakującego odcinka drogi rowerowej na Puckiej koło dawnych zakładów mięsnych

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2022/POD/0007
Dzielnica
Pogórze
Autor projektu
Wojciech Kukla
Status:
Odrzucony
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2022

Lokalizacja projektu:

odcinek ulicy Puckiej na wysokości dawnych zakładów mięsnych na Pogórzu

Opis:

Razem poprawmy system ścieżek rowerowych w Gdyni! Gdyńskie drogi rowerowe cały czas nie stanowią spójnego i bezpiecznego systemu. Zmieńmy to głosując w Budżecie Obywatelskim. Wspólnie rozpocznijmy działania na rzecz bezpiecznego połączenia rowerowego północy Gdyni z Chylonią i Rumią!

Ulica Pucka stanowi ważne połączenie między gdyńskimi dzielnicami. Jest jedną z dwóch dróg, którymi można dojechać do północnej Gdyni.
Niestety droga rowerowa na ul. Puckiej jest źle zaprojektowana – często skacze ze strony na stronę, a także urywa się na odcinku około 100 metrów koło murów dawnych zakładów mięsnych na Pogórzu, niedaleko ronda z ul. Unruga.

Obecnie zgodnie z prawem rowerzyści powinni zjechać rowerem na jezdnię na odcinku około 100 metrów, by zaraz wjechać z powrotem na drogę rowerową. Jednak z obawy o własne bezpieczeństwo duża część rowerzystów wybiera jazdę chodnikiem.

Dlatego właśnie uważamy, że droga rowerowa poprowadzona zgodnie ze standardami po wschodniej stronie ulicy Puckiej będzie wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem. Dzięki temu zmniejszy się liczba punktów kolizyjnych dla rowerzystów, a także będzie tutaj dużo bezpieczniej i wygodniej. Jest to ważne, gdyż w tym rejonie porusza się dużo rekreacyjnych rowerzystów (jadących w stronę Rumi), mniej wprawionych w ruchu ulicznym.

Jednocześnie zakładamy, że rowerzyści – mając bezpieczną i wygodną dla siebie przestrzeń – rzadziej będą wybierać ze strachu nielegalną jazdę chodnikiem, przez którą obniża się komfort poruszania się pieszych..

Im lepsze warunki do poruszania się rowerem, tym więcej mieszkańców wybierze rower. Im więcej gdynian wybierze rower, tym mniejsze będą korki na ulicach, tym mniejszy tłok będzie w komunikacji miejskiej, tym czystsze będzie powietrze, zaś ulice cichsze i bezpieczniejsze. Każdy z nas jest rowerzystą – część dojeżdża rowerem do pracy, inni do szkoły, zaś jeszcze inni wybierają rower jako rekreację. Stąd dalszy rozwój dróg rowerowych to same korzyści dla miasta i wszystkich jego mieszkańców.

Dlatego zachęcamy wszystkich do głosowania na nasz projekt!

Kalkulacja kosztów:

KosztWartość
Budowa drogi rowerowej (107 m x 1900 zł/mb)203300 zł
Istniejąca jednokierunkowa droga rowerowa do poszerzenia o 1 metr (130 m x 750 zł/mb)97500 zł

Szacunkowa łączna wartość projektu

300800 zł

Mapa Lokalizacji

Załączniki