Budowa boiska i toru rolkarskiego przy ulicy Złotej. – BO Gdynia

Budowa boiska i toru rolkarskiego przy ulicy Złotej.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Budowa boiska i toru rolkarskiego przy ulicy Złotej.

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Pogórze
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Obecny plac zabaw (obiekt istniejący), a raczej jego pozostałości. Znajduje się na ulicy Złotej, przy pętli autobusowej. Dzielnica Pogórze.

Opis:

Wielofunkcyjna przestrzeń rekreacyjna przeznaczona będzie dla dzieci i młodzieży w wieku 1-17, a także osób dorosłych.
Boisko ma stworzyć bezpieczne miejsce do gry w piłkę nożną dla dzieci i młodzieży oraz dla osób starszych. W okolicy nie ma boiska, ani innego miejsca, w którym można realizować się w tym sporcie. W naszej dzielnicy mieszka wielu kibiców piłki nożnej i sympatyków tej dyscypliny sportowej. Boisko może stać się miejscem do organizacji turniejów dla dzieci i młodzieży oraz da przestrzeń do bezpiecznej zabawy.
Tor dla osób jeżdżących na rolkach i wrotkach. Tor w formie pętli o długości ok. 100 m i szerokości 1,5 m umożliwi dzieciom doskonalenie i naukę jazdy na rolkach i wrotkach.
Uzasadnienie: Celem projektu jest stworzenie miejsca, w którym dzieci stawiające w sportach swoje pierwsze kroki, będą mogły realizować swoją pasję w bezpieczny sposób, nie kolidując z innymi użytkownikami przestrzeni publicznych. Obecnie w tej części dzielnicy Pogórze brakuje strefy wyłącznie dla rolkarzy i wrotkarzy ze szczególnym uwzględnieniem osób dopiero uczących się jazdy, zwłaszcza dzieci i młodzieży oraz boiska do gier zespołowych.
Dostępne przestrzenie publiczne dzielone są z pieszymi (parki, chodniki), rowerzystami (ścieżki rowerowe) oraz osobami zmotoryzowanymi (drogi, jezdnie i parkingi), co w konsekwencji zwiększa ryzyko wypadków i urazów, tak po stronie amatorów jazdy na rolkach i wrotkach, jak i pozostałych użytkowników przestrzeni publicznych.
Projekt ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo mieszkańców oraz wpłynąć na zwiększenie zainteresowania jazdą na rolkach i wrotkach oraz grą w piłkę nożną, które są znakomitą formą aktywnego spędzania czasu wolnego.
Budowa toru, boiska jest atrakcyjna dla osób praktycznie w każdym wieku, zwiększając jednocześnie ofertę sportowo – rekreacyjną dzielnicy.
Boisko i tor będą dostępne dla wszystkich mieszkańców Gdyni, jak i dla gości odwiedzających nasze miasto.

Kalkulacja kosztów:

Koszt projektu 18000
Przesadzenie drzew – 6 7200
Przesadzenie/ usunięcie krzewów/aranżacja roślinności 7544
Niwelacja terenu, wywóz cegieł, demontaż sceny, demontaż i montaż ławek. 15000
Budowa boiska- powierzchnia poliuretanowa 14×24 – 336 m2x 350 zł 117600
Nawierzchnia – tor dla rolek ok. 100mb x1,5 m 52500
Bramki 8000
Piłkochwyty 4 m – 80mb x 1000 zł 80000
Wywóz żwiru, dojazd do boiska i inne prace nie uwzględnione w projekcie. 37250
Tablica informacyjna 1500

Szacunkowa łączna wartość projektu

344594 zł

Załączniki