Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce – BO Gdynia

Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Book-crossing w parku kieszonkowym przy Starodworcowej – szafka dla fanów czytania na ławce

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
Dzielnica
Wielki Kack
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2021

Lokalizacja projektu:

Nowo-powstały park kieszonkowy przy zbiegu ulic Starodworcowej, Siewnej, Kamiennej, Wesołej i Solnej.

Opis:

W wielkokackiej okolicy powstają nowe miejsca sprzyjające pobytowi na zewnątrz, odpoczynkowi, obcowaniu z naturą i spotkaniom z ludźmi. Zewsząd pojawiają się ciekawe pomysły na spędzanie czasu w nowych lokalizacjach. My chcemy zaproponować umieszczenie w nowym parku kieszonkowym szafki na książki do book-crossingu. Każdy chętny będzie mógł zostawić tam przeczytane przez siebie książki (i dorośli i dzieci), które będzie chciał przekazać innym. A każdy, kto będzie w parku i będzie chciał poczytać lub zabrać do poczytania nową lekturę, będzie mógł z niej skorzystać.

Niektórzy mają w domu książki, których już nie potrzebują, na które nie mają miejsca lub które mają w większej liczbie egzemplarzy. Szafka do bookcrossingu jest dla nich świetną opcją na podzielenie się lekturą. Ponadto, gdyńska biblioteka także wspiera takie inicjatywy i przekazuje książki na book-crossingowe projekty. Liczymy na taką współpracę. Ze swojej strony obiecujemy dzielenie się ciekawymi pozycjami dla dzieci i dorosłych, w tym książkami o Gdyni.

Po realizacji projektu (jeżeli zdobędziemy wystarczającą liczbę głosów) zgłosimy wielkokacką book-crossingową szafkę do sieci www.bookcrossing.pl, aby wziąć udział w ogólnopolskiej zabawie wymiany książek (można śledzić drogę, jaką dana książka przebędzie). Będziemy dbać o to, by szafka nigdy nie była pusta!

Szafka będzie z materiału odpornego na warunki pogodowe i zostanie usytuowana w parku w pobliżu jednej z alejek. Zostanie odpowiednio opisana wraz z wytłumaczeniem zasad bookcrossingu.

Kalkulacja kosztów:

szafka na książki odporna na warunki pogodowe wraz z montażem oraz regulaminem i tabliczką informacyjną 6000
montaż szafki wraz z zadbaniem o zieleń graniczącą z szafką 1000
konserwacja szafki 1000

Szacunkowa łączna wartość projektu

8000 zł

Załączniki