„Biblioteka dostępna dla każdego”. Montaż platformy pionowej (windy) dla osób niepełnosprawnych ułatwiającej dostęp na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni. – BO Gdynia

„Biblioteka dostępna dla każdego”. Montaż platformy pionowej (windy) dla osób niepełnosprawnych ułatwiającej dostęp na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni.

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie „Biblioteka dostępna dla każdego”. Montaż platformy pionowej (windy) dla osób niepełnosprawnych ułatwiającej dostęp na piętro budynku przy ul. Podchorążych 10A w Gdyni.

Kropeczki jako tło strony

Autor projektu:

E-mail: adam.oksywie@wp.pl

ID projektu:

2018/88

Status

Zakwalifikowany do głosowania

Lokalizacja projektu:

budynek przy ul. Podchorążych 10 A w Gdyni usytuowany na działce nr 1099 obręb 21, KW GD1Y/00069729/5. Właścicielem działki jest Skarb Państwa. Jest to działka o powierzchni 3489 metrów kwadratowych, na której znajduje się piętrowy budynek. W budynku na jego piętrze znajduje się Biblioteka Oksywie - filia nr 13 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Realizacja projektu montażu platformy pionowej (windy) będzie realizowana od strony tarasu budynku (schodów na piętro).

Opis:

Oksywie to jedna z największych dzielnic Gdyni, w której osiedla się dużo rodzin z dziećmi. Dzielnica ciągle rozwija się i dostosowuje do potrzeb mieszkańców. Biblioteka na Oksywiu jest jedyną i największą placówką kulturalną w tej dzielnicy. Codziennie odwiedza ją średnio ponad 160 osób korzystających z książek, audiobooków, gier planszowych i komputerów. Mieszkańcy dzielnicy często uczestniczą w imprezach edukacyjnych i kulturalnych, które odbywają się w bibliotece. Niestety ze względu na fakt, że biblioteka zlokalizowana jest na 1 piętrze budynku, dostęp do niej jest utrudniony. Aby wejść do biblioteki trzeba pokonać schody. W takiej sytuacji osoby niepełnosprawne, matki z dziećmi w wózkach i osoby starsze mają praktycznie uniemożliwiony dostęp do tej instytucji i jej usług. Ten projekt pozwoli na usunięcie barier architektonicznych i umożliwi korzystanie z biblioteki wszystkim mieszkańcom naszej dzielnicy. Projekt zakłada budowę windy dla osób niepełnosprawnych prowadzącej na piętro budynku gdzie znajduje się biblioteka i inne instytucje usługowe. CHARAKTERYSTYKA OGÓLNA PLATFORMY PIONOWEJ (WINDY) DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 1. Produkcja Włoska (typ Vimec E10) 2. Wymiary platformy 1460 x 1170 mm 3. Szyb samonośny, kolor szary, z trzech stron wypełniony szkłem bezpiecznym przezroczystym, od strony prowadnic panelami w kolorze konstrukcji, zadaszony, wymiary zewnętrzne szybu 1950 x 1696 mm. 4. Podszybie 140 mm 5. Wymiary nadszybia 2850 mm ( 2600 mm + zadaszenie) 6. Udźwig platformy 300 kg 7. Rodzaj napędu: elektryczny pasowy ( bez maszynowni) 8. Prędkość ruchu platformy 0,15 m/s 9. Sterowanie: elektroniczne 10. Rodzaj zasilania 230V 11. Moc 1,5 kW 12. Wysokość podnoszenia 4,25 m 13. Ilość przystanków 2/2 14. Wersja przelotowa 180 stopni 15. Rodzaj drzwi szt. 2, kabinowe automatyczne, teleskopowe dwupanelowe, aluminiowe, w kolorze szarym o wym. 900 x 2000 mm i szt. 2 drzwi przystankowe automatyczne, teleskopowe dwupanelowe, aluminiowe, w kolorze szarym o wym. 900 x 2000 mm 16. Platforma Ściana kabiny szara, z pozostałych stron kurtyny świetlne, sufit: listwa oświetleniowa LED, podłoga wykładzina antypoślizgowa typu „guma”, kolor szary, awaryjny zjazd po zaniku napięcia 17. Rodzaj instalacji: na zewnątrz budynku 18. Panel sterowania: pionowy panel dyspozycji w kabinie z podświetlanymi przyciskami o wym. 50 x 50 mm, z oznaczeniem Braille’a, przycisk stop, kluczyk, wskaźnik przeciążenia, autodialer w panelu sterowym, zestaw GSM, na przystankach kasety z przyciskami. Platforma będzie postawiona na betonowej płycie o wymiarach 2050 x 1796 x 250 z betonu B-20 wzmocniona siatką z drutu zbrojeniowego 12 mm. Do platformy będzie wykonany dojazd z kostki betonowej.

Szacunkowa łączna wartość projektu

147300 zł

Załączniki