Bezpieczniejsze Babie Doły – dostęp do defibrylatora między ul Dedala 6 a 8 – BO Gdynia

Bezpieczniejsze Babie Doły – dostęp do defibrylatora między ul Dedala 6 a 8

Strona Główna Strzałka w breadcrumbie Złożone projekty Strzałka w breadcrumbie Bezpieczniejsze Babie Doły – dostęp do defibrylatora między ul Dedala 6 a 8

Kropeczki jako tło strony
Domyślne zdjęcie wpisu
Ikonka kategorii postu
ID projektu
2017/250
Dzielnica
Babie Doły
Autor projektu
Piotr Kotulski
E-mail
kotulskip@gmail.com
Status:
Wybrany do realizacji
Ikonka facebooka Udostępnij

# BO 2017

Lokalizacja projektu:

Działka nr 44; teren siłowni zewnętrznej / placu zabaw pod monitoringiem miejskim

Opis:

Projekt zakłada zakup i montaż na terenie Babich Dołów defibrylatora.

Defibrylator jest urządzeniem, którego wczesne zastosowanie, znacznie zwiększa szanse uratowania osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Dodatkowo, nowoczesne modele wyposażone są w osprzęt i oprogramowanie, które umożliwiają poprowadzenie akcji ratunkowej osobie nieprzeszkolonej. Proponowany model Zoll AED Plus charakteryzuje się m.in. łatwością obsługi, nadzorowaniem akcji resuscytacji, algorytmami pracy dla dorosłych i pediatrycznymi, odpornością na wodę oraz niskie i wysokie temperatury (brak konieczności umieszczania w szafce z funkcją grzania).

Szybki dostęp do defibrylatora jest kluczowy w przypadku długiego czasu dojazdu karetki pogotowia (oddalenie dzielnicy).

Jako miejsce ustytuowania defibrylatora proponuje się teren siłowni zewnętrznej / placu zabaw przy ulicy Dedala 8 / Dedala 6 ze względu na: ogólnodostępność, większe ryzyko wystąpienia wypadku (siłownia, boiska, plac zabaw), monitoring miejski terenu. Dodatkowo, wobec innych miejsc monitorowanych w dzielnicy, za lokalizacją może przemawiać najmniejsza odległość od plaży, na której w sezonie letnim organizowane jest kąpielisko morskie.

W projekcie został uwzględniony zakup szafki z alarmem, która ma chronić przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą oraz wyposażenie urządzenia w moduł GPS.

Przewidziano także wykonanie tablicy z instrukcją obsługi oraz algorytmem postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia.

Niewykorzystane środki z zakupu urządzenia, wyposażenia oraz montażu mają być przeznaczone na serwisowanie defibrylatora / przedłużenie gwarancji producenta.

Kalkulacja kosztów:

Zakup defibrylatora: 5500 zł (Zoll AED Plus)

Zakup elektrod pediatrycznych, zakup i montaż szafki z alarmem, wyposażenie urządzenia w moduł GPS, wykonanie tablicy z instukcją obsługi defibrylatora oraz algorytmem postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia, serwisowanie, wymiana baterii, elektrod: 3500 zł

Łącznie: 9000 zł (brutto)

Szacunkowa łączna wartość projektu

9000 zł

Mapa Lokalizacji